V Uherském Hradišti zasedla povodňová komise ORP

IMG_5159.JPG Dnes ráno zasedla v Uherském Hradišti povodňová komise ORP Uherské Hradiště v užším složení, která projednávala aktuální stav v souvislosti s hydrometeorologickou situací v regionu.

Ráno dosáhl tok řeky Olšavy (měřící bod v Podolí) 3. stupně povodňové aktivity, před polednem opět klesl na 2. stupeň, řeka Morava na území Uherského Hradiště je od dnešního rána na 2. stupni povodňové aktivity.

Povodňová komise ORP bude v plném složení zasedat znovu dnes ve 13 hodin.

V tuto chvíli monitorujeme situaci a zároveň ve spolupráci s hasiči řešíme aktuální stav v terénu.

Vzhledem k předpovědi počasí se dá očekávat, že v průběhu dnešního dne ještě hladina řek poroste, proto prosíme občany o obezřetnost a žádáme, aby se nepřibližovali k vodním toků a zbytečně neriskovali.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty