Ve městě nás i v letošním roce čekají velké věci

_20_7771 - kopie.jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště a návštěvníci našeho krásného města, srdečně vás zdravím v novém roce 2022. Pevně věřím a doufám, že jste si závěr minulého roku užili v přítomnosti svých nejbližších a načerpali dostatek energie na všechny výzvy a cíle v novém roce.

I v Hradišti nás v roce 2022 čekají velké věci. Jak v tradičně nabitém kulturním programu, u kterého si ze srdce přeju, aby mohl proběhnout s co nejméně omezeními. A stejně tak i v oblasti výstaveb, modernizace a zkrášlování našeho srdcového města. Za všechny teď můžu vypíchnout třeba revitalizace ulic Prostřední a Mlýnské, po kterých chodí snad každý domácí i návštěvník Hradiště.

Já osobně mám velkou radost také z toho, že se zase o kus dál pohneme s věznicí. Tu přijel navštívit i nový premiér Petr Fiala, který právě k nám do Hradiště zavítal na jednu ze svých prvních pracovních cest. Společně teď řešíme další kroky k tomu, aby tady vznikl Národní památník obětí totalitních režimů. K jeho vybudování se vláda zavázala i v programovém prohlášení. V letošním roce také proběhne architektonická soutěž, která hodně napoví o konkrétní podobě celého areálu spravedlnosti, včetně plánovaného památníku evropského významu.

Přeju nám všem do nového roku hlavně zdraví, trochu toho štěstí a hlavně vzájemného pochopení a tolerance. Když si budeme trochu více naslouchat a budeme se trochu méně překřikovat, bude nám všem mnohem lépe – ať si na nás nevyzpytatelná pandemie připraví cokoli.

Váš starosta

Stanislav Blaha