Velké uzavírky se dotknou i autobusové dopravy

autobusová doprava.JPG Uzavírky související s rekonstrukcí křižovatky Mostní a Březnické ulice ve Zlíně a rekonstrukce silnice mezi Dobrkovicemi a Velkým Ořechovem, které začnou v pondělí 3. dubna, zasáhnou do provozu autobusových linek Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK), dotknou se tedy také některých autobusových linek z Uherského Hradiště.

Jak město informoval Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, v regionu začnou v pondělí 3. dubna 2023 velké stavební práce na komunikacích, které zasáhnou do provozu autobusových linek Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK) a týkají se také cestujících z Uherského Hradiště do Zlína a cestujících z Uherského Hradiště do Uherského Brodu. 

Křižovatka Mostní – Březnická ve Zlíně: 

Ve směru ze Zlína na Březnici zůstane provoz nezměněn.

Ve směru od Březnice budou autobusové linky vedeny od kruhového objezdu U Majáku do centra objízdnou trasou přes místní část Kudlov. Na všech dotčených linkách budou platit výlukové jízdní řády. Zastávka „Zlín, U Majáku“ bude přemístěna na zastávku MHD „Lesní hřbitov“, výstupní zastávka „Zlín, Náměstí Práce“ bude přemístěna před Kongresové centrum.

Velký Ořechov: 

Linka 192 Uherský Brod – Velký Ořechov – Zlín bude jezdit dle výlukového jízdního řádu objízdnou trasou přes Částkov, kde obslouží zastávku „Částkov, střed“, umístěnou v přesunuté poloze před domem č. p. 33.

Linka 382 Uherské Hradiště – Bílovice – Velký Ořechov – Uherský Brod a linka 482 Velký Ořechov – Bílovice – Otrokovice budou jezdit podle výlukových jízdních řádů.

Celá tisková zpráva k dispozici zde: TZ - Začínají velké uzavírky které zasáhnou provoz autobusových linek.pdf, soubor typu pdf, (181,09 kB)

Integrovaná doprava Zlínského Kraje: web

foto: ilustr.