Veřejná předvánoční sbírka se bude konat i letos

IMG_0207.JPG Peníze, které se letos vyberou v tradiční předvánoční sbírce města, poputují do Diakonie ČCE - střediska CESTA. Charitativně zaměřenou veřejnou sbírku pořádá město před Vánoci každým rokem, a to již od roku 2003.

Peníze, které se ve sbírce vyberou, již tradičně připadají některému ze sociálních zařízení či spolku nebo organizaci, které pečují o děti a mládež. V letošním roce se sbírka uskuteční pro Diakonii ČCE – středisko CESTA. Rozhodla o tom Rada města Uherské Hradiště. 

Sbírka bude letos zahájena dne 26. 11. 2021 a skončí 29. 12. 2021. Tak jako v posledních letech i letos budou ke sbírce využity celkem tři pokladničky. Jedna bude umístěna na Masarykově náměstí u dřevěného betlému, další dvě pokladničky najdou lidé ve Slováckém muzeu a v Uherskohradišťské nemocnici.

Podle informací podaných Diakonií, by by byl případný výtěžek sbírky využit pro službu s názvem Sociálně terapeutická dílna, a to na vypalovací pec, případně materiál pro rukodělnou výrobu. Diakonii ČCE - středisku CESTA připadly peníze z veřejné předvánoční sbírky naposledy v roce 2016. 

Vloni výtěžek sbírky putoval Zdravotnímu ústavu paliativní a hospicové péče PAHOP a Akropolisu. PAHOPu vynesla sbírka 54.497,-Kč, pro Akropolis se podařilo vybrat 5.178,- Kč.

Také předloni byl výtěžek předvánoční sbírky vysoký, lidé do pokladniček vložili skoro 60 tisíc, peníze připadly nízkoprahovému zařízení TULIP.

Dosavadní rekord sbírky v hodnotě takřka 71 tisíc korun padl v roce 2017.

AUDIO pro média: 2021-10-06 místostarosta Ing. Čestmír Bouda - vánoční sbírka.mp3, soubor typu mp3, (1,43 MB)

Jan Pášma, tiskový mluvčí města Uherské Hradiště