Videogalerie

Město Uherské Hradiště má nový slavnostní řetěz

řetěz.JPG Město Uherské Hradiště má své insignie, jako je slavnostní řetěz či pečetní razidlo, které mají svůj historický a symbolický význam a jsou součástí městských ceremoniálů, slavnostních příležitostí a událostí. Současné městské insignie od Otmara Olivy nyní doplnil nový slavnostní řetěz, který v letošním roce vytvořil akademický sochař Michal Vitanovský. Nová insignie měla svou premiéru při slavnostním předávání Ceny města Uherské Hradiště dne 15. října, kdy si město připomnělo také 765. výročí udělení městských práv.

 

Jak kvalitně třídíme komunální odpad ve městě?

Výstřižek 1.JPG Edukační spot na podporu třídění odpadu. Neobvyklou a zajímavou akci určenou k propagaci třídění odpadů připravilo město Uherské Hradiště ve spolupráci se společností EKO-KOM. Jedná se o rozbor směsného komunálního odpadu, který se uskutečnil na Masarykově náměstí ve středu 17. května.

 

Vyhlášení nejlepších sportovců a sportovních kolektivů za rok 2022 - záznam

_5MM6024_resize.jpg V pořadí již čtyřiadvacáté vyhlašování nejlepších sportovců města Uherské Hradiště opět představilo úspěchy řady vynikajících talentů z různých odvětví sportu. Nejvíce ocenění posbírali zástupci fotbalu, pro které byl rok 2022 výjimečně úspěšný.

 

Představujeme novou knihu Toulky městem Uherské Hradiště

miniatura.JPG Město Uherské Hradiště vydalo u příležitosti letošního 765. výročí založení města novou knihu Toulky městem Uherské Hradiště. Jde o podrobně zpracovaný dějinný vývoj na území historického jádra města Uherské Hradiště, autorkou knihy je archivářka a historička PhDr. Jaromíra Čoupková.

 

Mám tě rád jako... Uherské Hradiště - spot (short)

spot perex.jpg Zkrácená verze spotu města Uherské Hradiště (30sec.)

 

Mám tě rád jako...Uherské Hradiště - spot

spot perex.jpg Uherské Hradiště – Srdce Slovácka je připraveno otevřít svým návštěvníkům náruč dokořán a nabídnout jim vše, po čem touží. Takový je vzkaz turistům v novém propagačním spotu, se kterým přichází město Uherské Hradiště. Na příběhu láskyplného setkání dvou mladých lidí představuje videospot mnoho míst ve městě, vystihuje ale také netradiční zážitky a pohostinnou i srdečnou atmosféru Slovácka.

 

Tady jsem doma, nakreslily děti

perex tady jsem.JPG Mezinárodní výtvarnou soutěž, ve které měly děti z partnerských měst Uherského Hradiště ztvárnit své rodné město, uspořádalo na jaře letošního roku město Uherské Hradiště ve spolupráci s DDM Šikula.

 

Ohlédnutí za děním ve městě v roce 2021 - reportáže Televize TVS

_20_3759.jpg Podívejte se na výběr reportáží Televize TVS, které připomínají některé ze zajímavých událostí roku 2021.

 

Volnočasový spot podél cyklotras v Uherském Hradišti (3 min)

Výstřižek.JPG Nový skatepark s dominantní bazénovou částí a 10 překážkami vyrostl v okrajové části areálu aquaparku. Místo nebylo vybráno náhodně, nachází se v těsné blízkosti dalších sportovišť města.

 

Volnočasový spot podél cyklotras v Uherském Hradišti

skatepark.JPG Nový skatepark s dominantní bazénovou částí a 10 překážkami vyrostl v okrajové části areálu aquaparku, kde je k dispozici všem sportovním nadšencům od konce června 2021.

 

Spot města - LFŠ

spot.JPG V srpnu 2021 představilo město Uherské Hradiště nový spot pro Letní filmovou školu.

 

Ohlédnutí za děním ve městě v roce 2020

hradiste_letaky15_15_fotom-ark.jpg Podívejte se na výběr reportáží o dění ve městě, které v roce 2020 odvysílala Televize TVS.

 

29. reprezentační ples města

82506743_1770430506426824_2065314717399777280_o.jpg Plesovou sezónu roku 2020 v Uherském Hradišti tradičně otevřel reprezentační ples města. Dvacátým devátým ročníkem provedla moderátorka a redaktorka Daniela Písařovicová.

 

Cena města za rok 2018

_5MM7710_resize.jpg Další dvě významné osobnosti města Uherské Hradiště se dočkaly nejprestižnějšího ocenění udělovaného městem. Cenu města Uherské Hradiště udělili dne 2. září 2019 zastupitelé města choreografce Ladislavě Košíkové a dlouholetému trenérovi házené Jiřímu Zerzáňovi. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v neděli 13. října ve Slováckém divadle.

 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 2019

IMG_5256.JPG Už sedmnácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek uspořádalo v sobotu 7. a v neděli 8. září 2019 město Uherské Hradiště. Historické centrum města, ale i všechny parky, náměstí a prostranství zaplní krojovaní z blízkého i širokého okolí. V pestrobarevném víru obou víkendových dnů se návštěvníkům představily desítky vinařů, folklorních souborů a skupin, hudebních a tanečních těles i řemeslníků.