Videogalerie

Videopohled na Uherské Hradiště

DSC_2229.jpg Za video děkujeme Polaczech - Cinematic Videos.

 

Cena města Uherské Hradiště za rok 2017 a oslava 100. výročí založení republiky

_5MM1051_resize.jpg Historička Blanka Rašticová a folklorista, hudebník a dramaturg Jan Maděrič převzali dne 15. října 2018 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2017. Slavnostní předání cen ve Slováckém divadle bylo spojeno s připomínkou 100. výročí od vzniku samostatného Československa.

 

Slavnostní otevření nově zrekonstruované budovy ZUŠ

IMG_6889.JPG Do takřka 130 let starého domu na Mariánském náměstí s č. p. 125, ve kterém sídlí uherskohradišťská Základní umělecká škola, se po roce a čtvrt vrátil život a znovu tady ze všech koutů zní hudba. Budova v novorenesančním stylu prodělala komplexní obnovu a opět slouží dětem, které se v jedné z největších základních uměleckých škol vydávají na cestu do tajů umění. Slavnostního otevření se ZUŠka dočkala v neděli 16. září 2018.

 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 2018

IMG_7535.JPG V sobotu 8. a v neděli 9. září 2018 město Uherské Hradiště pořádalo už šestnácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek. Oslava folkloru, lidové kultury, tradic a řemesel opět přivítala tisíce krojovaných účastníků z desítek měst a obcí z okolí města. Návštěvníkům se představily desítky vinařů, folklorních souborů a skupin, hudebních a tanečních těles i řemeslníků.

 

Ocenění nejlepších lidových řemeslníků města Uherské Hradiště i Zlínského kraje

titulka boučekJPG.JPG Další velké osobnosti z oblasti tradičních lidových řemesel se 14. června 2018 dočkaly svých ocenění. Pro prestižní Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby, kterou uděluje město Uherské Hradiště, si letos přišly Hana Šubrtová, za práci s hlínou (tupeská keramika – fajáns) a Anna Heliová za práci s textiliemi (bílá dírková výšivka). Historicky poprvé bylo udělování Ceny Vladimíra Boučka spojeno s udílením celokrajských cen Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje. Ty si převzali výrobci krojové obuvi a opasků Petr a Zlatuše Hejdovi, Božena Habartová, která se věnuje šití krojových součástí a Marie Pyrchalová za zuberskou výšivku.

 

Slavnostní Koncert k 100. výročí vzniku Československa - Carmina Burana

koncetr perex.JPG Více než 100 členný sbor spolu s 50 hudebníky a sólisty rozezněl 20. května centrum Uherského Hradiště při slavnostním Koncertu k 100. výročí vzniku Československa na Masarykově náměstí, při kterém zaznělo veledílo Carla Orffa - Carmina Burana.

 

Ocenění nejlepších sportovců za rok 2017

Výstřižek.JPG Fotbalista Marek Janša a volejbalistka Veronika Grančaiová se ve svých kategoriích mezi jednotlivci stali nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2017. Mezi sportovními kolektivy nejvýše zabodovalo družstvo atletek – mladší žákyně Základní školy Sportovní, titul trenér roku si odnesl fotbalový trenér žen Petr Vlachovský. Vítězové byli oceněni při tradičním Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2017, které se konalo 9. února ve Slováckém divadle.

 

XXVII. reprezentační ples města Uherské Hradiště

ples7.jpg Reprezentační ples je velká událost kulturní sezóny ve městě. Děkujeme všem, kteří se s námi dobře bavili, organizátorům, sponzorům i hostům.

 

Oslavy 760. výročí založení města a předávání Ceny města za rok 2016

_5MM7466_resize.jpg Entomolog Albert Gottwald a folklorista František Ilík převzali dne 15. října 2017 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2016. Předání cen bylo součástí slavnostního večera k 760. výročí založení města ve Slováckém divadle.

 

Slovácké slavnosti vína 2017

slavnosti vína perex.PNG Město Uherské Hradiště, nabídlo v sobotu 9. a v neděli 10. září 2017 už patnácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek. Na velkolepé oslavě folkloru, lidové kultury, tradic a řemesel se představilo tisíce krojovaných účastníků z desítek měst a obcí z okolí Uherského Hradiště.

 

Oprava kašny na Masarykově náměstí

kasna perex.PNG Mimořádné nároky si vyžádala komplexní rekonstrukce barokní kašny na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, která je jednou z nejznámějších památek města. Bylo totiž nutné skloubit restaurátorské práce s rekonstrukcí technologického zařízení kašny. Také proto trvaly opravy důležité a neopominutelné součástí historické podoby Masarykova náměstí celkem pět měsíců. Obnova vodního prvku si vyžádala celkové náklady přesahující milion korun.

 

Den města

Výstřižek3.PNG Oslavy 760. výročí od založení Uherského Hradiště vyvrcholily 17.6.2017 Dnem města, který naplňoval bohatý program na Mariánském i Masarykově náměstí.

 

Předání cen Vladimíra Boučka

Výstřižek2.PNG Ceny Vladimíra Boučka už znají své laureáty. Za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby letos připadla cena paní Marii Hrobařové za zdobení kraslic a paní Ireně Burdové za zhotovování zvykoslovných předmětů z těsta. Čestné uznání při Ceně Vladimíra Boučka převzala paní Věra Marková, a to za celoživotní tvůrčí přínos v oblasti uchování tradice výroby tupeské fajánse.

 

Znělka Uherského Hradiště k výročí 760 let od založení města

perex.PNG

 

Ocenění nejlepších sportovců za rok 2016

Výstřižek.PNG Sprinter Zdeněk Stromšík a veslař Filip Řimák obhájili svá loňská prvenství a stali se ve svých kategoriích nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2016 mezi jednotlivci. Nejlepším sportovním kolektivem se stalo družstvo dorostenek 1. FC Slovácko, ocenění trenér roku si odnesl trenér atletiky Ivan Ressler. Vítězové byli oceněni při tradičním Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2016, které se konalo v pátek 3. března v uherskohradišťské Redutě.