Víte, kam odevzdat nalezenou věc?

erthgfeeee.jpeg Tu a tam se stane, že někdo ztratí peněženku, doklady, klíče, prostě předměty, které lidé denně nosí v kapse. Víte ale, co dělat, když takovou věc naleznete právě vy?

Pokud zodpovědní občané chtějí odevzdat nalezenou věc, mohou tak učinit na Informacích Městského úřadu Uherské Hradiště. Informace najde snadno - jsou hned v přízemí budovy radnice na Masarykově nám. 19. Mimo rámec pracovní doby úřadu můžete odevzdat nalezenou věc na Městské policii Uherské Hradiště.

Každý nález je zde zaevidován a poté je fotografie předmětu umístěna na webové stránky města v sekci Ztráty a nálezy.

Nalezené věci si občané mohou prohlédnout také na novém digitálním panelu umístěném před budovou městského úřadu na Masarykově náměstí.

Za loňský rok bylo odevzdáno 200 nálezů, ale vyzvednuto bylo pouze 80. Zbylé věci jsou po 3 letech předány k likvidaci, pouze nalezená jízdní kola jsou předávána organizaci Kola pro Afriku.

-JP-