Vydáme se za vámi do městských částí

prerex slsta.jpg Milí obyvatelé Hradiště a návštěvníci našeho krásného města, letošní rok se nese v duchu setkávání. Jak by taky ne, po dvou letech izolace! Vítáme nové občánky města, gratulujeme jubilantům. Oprášili jsme bicykly a hromadně jsme startovali Na kole vinohrady. A také jsme spolu s příchodem letošního krásného jara konečně odhodili i respirátory.

S teplejšími dny Uherské Hradiště rozkvetlo, hraje všemi barvami. Nedávno do našeho města zavítal i ministr kultury, Martin Baxa. Při návštěvě Slováckého muzea jsme zjistili, že jeho žena pochází také ze Slovácka, z vesnice Hýsly. Vzali jsme ho i do Slováckého divadla a také do věznice. Tady zazněla významná slova. „Je důležité, aby nechvalně proslulá komunistická věznice v Uherském Hradišti byla trvalou připomínkou toho, že svoboda, jíž se dnes těšíme, není zadarmo. Ministerstvo kultury je prostřednictvím Moravského zemského muzea připraveno významně se podílet na chystané expozici.“

Ale zpátky k setkávání. Covid přerušil jednu z mých oblíbených starostovských „povinností” - setkávání s občany a s místními komisemi. Jakmile bylo jasné, že od pandemie máme pokoj, rozjeli jsme na úřadě přípravy, abychom se za vámi znovu mohli vydat do městských částí. Vyslechnout si, co vás trápí, těší, co byste chtěli jinak, čeho více, čeho méně. Podívejte se, kdy plánujeme přijet za vámi a určitě přijďte:

Městská část

Termín

čas

Místo

Rybárny

23.5.

17h

salonek Koruna

Mařatice

25.5.

17h

jídelna ZŠ TGM

Vésky

30.5.

17h

KZ Vésky

Štěpnice

6.6.

17h

jídelna ZŠ Za Alejí

Míkovice 

21.6.

17h

KZ Míkovice

Jarošov

22.6.

17h

Tělocvična ZŠ Jarošov

Sady

29.6.

17h

KZ Sady

 

Přeji klidné jaro a pohodový začátek léta,

 

váš starosta

Stanislav Blaha