Výstava poskytovatelů soc. služeb - říjen 2013

Výstava se uskutečnila v kině Hvězda od 2. října do 18. října 2013 a zahájena byla místostarostou města Uherské Hradiště Ing. Zdeňkem Procházkou 2. října 2013 v 16:00 hodin.

V rámci výstavy bylo v kině Hvězda prezentováno 36 registrovaných sociálních a navazujících služeb na území Uherskohradišťska, projekt Podpora procesu komunitního plánování sociálních služeb na Uherskohradišťsku prostřednictvím velkoplošných plakátů, dále následující organizace prezentovaly své výrobky:
• Chráněná dílna Oblastní charity Uherské Hradiště
• Chráněná dílna Ergo Uherské Hradiště
• Domov pro osoby se zdravotním postižením, Kunovice – Na Bělince
• Domov pro osoby se zdravotním postižením, Velehrad – Buchlovská


Výstava byla zahájena ve středu 2. října 2013 v 16:00 hodin místostarostou města Uherské Hradiště Ing. Zdeňkem Procházkou a poté byl dán prostor na zhlédnutí vystavených panelů a výrobků.

Po zhlédnutí panelů následoval program v hlavním sále kina, kde byly prezentovány nově vznikající sociální služby:

  • Sociálně terapeutická dílna Sociálních služeb Uherské Hradiště Mgr. Vavřiníkovou
  • Chráněné bydlení Oblastní charity Uherské Hradiště Ing. Jiráskem.

Dále mohli přítomní bezplatně shlédnout dokument „Zachraňte Edwardse“ režisérky Dagmar Smržové, který líčí zápas o postižené dítě manželského páru ze Zlína. Projekce se zúčastnil otec pan Sladkowský a dcera Juliánka, jež jsou hlavními protagonisti výše uvedeného dokumentu. Projekci zahájil ředitel kina pan Korvas. Po odvysílání dokumentu následovala diskuse s hlavním protagonistou a ředitelem kina v kinokavárně. Na večer byl do programu zařazen tematicky zaměřený hraný film „Jako nikdy“ s Jiřím Schmitzerem v hlavní roli. Všichni pracovníci v sociálních a navazujících službách měli možnost zakoupení zvýhodněného vstupného na večerní film, kdy každá organizace si mohla zakoupit 4 lístky s 50% slevou.

Fotogalerie: