Začít se speciálním značením kol chtějí strážníci v létě

IMG_2059.JPG Jak jsme již dříve informovali, město Uherské Hradiště chystá prostřednictvím městské policie forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA. Začít s unikátním identifikačním označováním kol by mohlo s prvními dny prázdnin.

Forenzní identifikační značení (FIZ) je velmi moderní metodou ochrany majetku především s preventivním účinkem. Aplikací značky na jízdní kolo dochází k přenosu unikátních kódů, běžně okem neviditelných. Jízdní kola (či kompenzační pomůcky) s forenzním značením - syntetickou DNA jsou evidována v komplexním systému a lze je snadno, jednoznačně a rychle určit. Kolo je navíc opatřeno nálepkou, že je speciálně označeno. 

 „Krást kolo, které je snadno dohledatelné, asi nemá moc smysl, což je naším záměrem, odradit případné pachatele,“ nechal se slyšet velitel Městské policie Uherské Hradiště Vlastimil Pauřík.  

Značení kol syntetickou DNA městkou policií v Uherském Hradišti je v současné době ve fázi přípravy, kdy jsou objednány veškeré technické prostředky potřebné ke značení a jeho následné identifikaci.

„K samotnému označování kol bychom mohli přistoupit s největší pravděpodobností na přelomu měsíců června a července. O tomto budeme  veřejnost včas informovat, včetně  dalších informací potřebných ke značení a evidenci jízdních kol městskou policií, jako je čas, místo, požadovaný stav jízdního kol a podobně,“ informoval velitel Pauřík.

FIZ bude pro zájemce bezplatnou službou, upozorňujeme však veřejnost, že tuto službu mohou využívat pouze občané s trvalým pobytem na území města Uherské Hradiště. V první fázi bude počet značených kol ještě omezen a podle zájmu obyvatel se případně rozšíří. 

S případnými dotazy se zájemci o FIZ obracet přímo na manažera prevence kriminality Ing. Jaroslava Ježa, tel. 572525502, email jaroslav.jezo@mesto-uh_cz

Rám silničního kola označený FIZ, na obrázku vpravo pod speciální lampou (svítí)

kolo1.jpg

 kolo2.jpg

 

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz