Zastávka Smetanovy sady už je v provozu

IMG_20201119_082646.jpg Novou zastávku autobusu s přístřeškem pro cestující postavilo město Uherské Hradiště na třídě Maršála Malinovského u parku Smetanovy sady. Zastávka s přístřeškem, autobusový záliv na silnici a opravené přilehlé chodníky byly dokončeny a zkolaudovány na konci roku 2020, nyní již je zastávka uvedena do provozu. Vybudování zastávky přišlo město na 3,5 milionu korun.

Novou zastávkou se řešil přesun z hlediska bezpečnosti silničního provozu nepříliš vhodně umístěné zastávky na třídě Maršála Malinovského v blízkosti křižovatky s ulicí Rostislavova. „Stavby zastávek nejsou nic jednoduchého, jak by se mohlo zdát, konkrétně u této jsme se museli vypořádat s vysokou hustotou inženýrských  sítí. Zato má nová zastávka u parku své širší využití -  zastavují tam nejen stávající linky MHD řešící dopravní obslužnost Mařatic, Sadů, Vések a Míkovic, ale nově také linky jedoucí ze Štěpnic do centra města,“ přiblížil místostarosta města Jaroslav Zatloukal. Z linek městské hromadné dopravy zastavují na zastávce Smetanovy sady autobusy č. 2, 3, 6 a 7.

Výstavba nových autobusových zastávek je součástí naplňování cílů rozsáhlé koncepce veřejné dopravy v celém souměstí Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice. Město připravuje projekt zastávky na ulici Sokolovská za kruhovým objezdem směrem do centra města, chystá se budování zastávky v Rybárnách ve směru do Starého Města a na Moravním náměstí ve směru od Staré Tenice.  V přípravě je studie na zastávky MHD na Tyršově náměstí ve směru do centra města a zastávka v těsné blízkosti Mariánského náměstí (ulice Otakarova nebo Vodní, kde by zastavovala dnešní linka č. 8 jedoucí ze Štěpnic na autobusové nádraží).

Ke stažení: citace místostarosty ve formátu MP3: 2021-01-04 Zastávka Smetanovy sady - Zatloukal.mp3

-JP-

Kontakty na odpovědnou osobu