Zvýhodněné parkování pro rezidenty ze Štěpnic nabízí Uherskohradišťská nemocnice ve spolupráci s městem

IMG_1729.JPG Až tři desítky parkovacích míst poskytne od 1. října Uherskohradišťská nemocnice rezidentům ze sídliště Štěpnice. Ve všední dny tak budou moci obyvatelé Štěpnic využít parkovací stání na parkovišti před areálem nemocnice, a to v době od 15.00 do 7.00 hodin ráno. O víkendu a o státních svátcích zde bude držitelům parkovacích karet umožněno parkovat neomezeně.

„Vyšli jsme vstříc požadavkům města ohledně zpřístupnění parkovacích ploch. Uherskohradišťská nemocnice disponuje vysokokapacitním parkovištěm, které je ve všední dny v pracovní době určeno a plně vytíženo pacienty, návštěvníky a zaměstnanci nemocnice. Mimo pracovní dobu jsme schopni pro jeho další bezproblémový provoz poskytnout obyvatelům přilehlých domů a bytů za zvýhodněných podmínek třicet parkovacích míst. Věřím, že tímto krokem napomůžeme alespoň částečnému odlehčení jinak přeplněných ulic Štěpnic,“ sdělil předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Požadavek na umožnění parkování u Uherskohradišťské nemocnice za zvýhodněných podmínek vzešel letos v červnu od samotných obyvatel na setkání starosty města s občany ve Štěpnicích. „Jsem moc rád, že se nám podařilo s vedením nemocnice na tomto modelu dohodnout a věřím, že i lidé ze Štěpnic tuto možnost přivítají. Město není nafukovací a myslím, že do budoucna je třeba hledat i jinde podobné synergie, které všem prospějí,“ shrnul spolupráci Ing. Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

Karta pro rezidenty ze Štěpnic včetně přilehlého sídliště Zahrádky bude stát měsíčně 500 Kč, za 12 měsíců zájemci zaplatí 5 000 Kč. Díky kartě budou mít její majitelé v uvedenou dobu parkování v rámci paušálu, pokud vymezený čas překročí, doplatí za výjezd z parkoviště standardní cenu parkování.

Zájemci o přidělení rezidentního parkovacího místa se mohou obrátit na paní Janu Chrástkovou z odboru Správy majetku města, Městský úřad Uherské Hradiště: tel: 572 525 555, e-mail: jana.chrastkova@mesto-uh_cz.

IMG_1731.JPG

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor správy majetku města
Oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jana Chrástková

T: 572 525 555
M: 731 690 008
E: Jana.Chrastkova@mesto-uh_cz