Seniorská obálka

Seniorská obálka bezmála tři roky pomáhá nejen seniorům v situacích ohrožení zdraví nebo života v jejich domácím prostředí.

Jedná se o tiskopis, jehož účelem je pomoci při řešení případné krizové situace, v tísni nebo ohrožení života. Obsahuje kartu, ve které jsou veškeré důležité informace, například osobní údaje, přehled onemocnění a medikace či kontaktní údaje na blízké osoby. Měla by být umístěna na viditelném místě v domácnosti. Záchranáři se tak bez zbytečného prodlení dozvědí, koho ošetřují a jaký je jeho zdravotní stav. Kartu si můžete vyplnit a vytisknout podle pravidel – odkazy jsou uvedeny níže. V případě zájmu Vám mohou s vyplněním pomoci zaměstnanci odboru sociálních služeb Městského úřadu Uherské Hradiště, 3. patro na ulici Protzkarova 33.

Kromě většího formátu je dostupná také kapesní verze tiskopisu. Takzvanou Seniorskou obálku Mini může mít každý u sebe. Obě obálky jsou aktuálně navíc vybaveny informacemi o očkování majitele.
Mini obálka se díky rozměrům necelých 8×10 centimetrů vejde do peněženky či kapsy. Senior, člověk se zdravotním postižením či omezením nebo řidič ji tak může mít neustále při sobě. Menší verzi obálky si mohou zájemci stáhnout buď na webových stránkách seniorivkrajich.mpsv.cz v Souborech ke stažení případně pod tímto článkem.

Z historie obálky

Seniorskou obálku neboli I.C.E. kartu (In Case of Emergency, z ang. Použít v případě nouze) vytvořil projekt Senioři v krajích MPSV ČR ve spolupráci s Jihomoravským krajem a složkami Integrovaného záchranného systému v červnu 2018. Díky projektu Senioři v krajích je distribuována po celé ČR.


YouTube: animované video k obálce
Facebook: @seniorivkrajich
Web: https://seniorivkrajich.mpsv.cz

Dokumenty:

 

Zveřejněno dne: 18. srpen 2023. Aktualizováno: 25. říjen 2023

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor sociálních služeb

Protzkarova 33
686 01 Uherské Hradiště

Odpovědná osoba

PhDr. Petra Karlíková

T: 572 525 770
M: 733 143 616