Ocenění nejlepších lidových řemeslníků města Uherské Hradiště i Zlínského kraje 2018

Ocenění nejlepších lidových řemeslníků města Uherské Hradiště i Zlínského kraje

Další velké osobnosti z oblasti tradičních lidových řemesel se 14. června 2018 dočkaly svých ocenění. Pro prestižní Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby, kterou uděluje město Uherské Hradiště, si letos přišly Hana Šubrtová, za práci s hlínou (tupeská keramika – fajáns) a Anna Heliová za práci s textiliemi (bílá dírková výšivka). Historicky poprvé bylo udělování Ceny Vladimíra Boučka spojeno s udílením celokrajských cen Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje. Ty si převzali výrobci krojové obuvi a opasků Petr a Zlatuše Hejdovi, Božena Habartová, která se věnuje šití krojových součástí a Marie Pyrchalová za zuberskou výšivku.