Město přivítalo prvního občánka roku 2023

Město přivítalo prvního občánka tohoto roku

Jako každý rok na jaře slavnostně přivítalo město Uherské Hradiště svého prvního občánka – první dítě s trvalým pobytem v Uherském Hradišti narozené v místní porodnici.

První občánek města v tomto roce a jeho rodina byli přivítáni v obřadní síni radnice ve středu 29. března. Malého Andrease, který se narodil rodičům Dominice Dvořanové a Petru Lipčíkovi 6. ledna 2023 v 15:06 hodin v porodnici Uherskohradišťské nemocnice, přivítal starosta města Stanislav Blaha a předal rodičům dar 15 tisíc korun.

„Každý nový občan je pro město přínosem a naším přáním je, aby se mu, společně s rodinou, v našem městě dařilo a cítil se zde dobře. Blahopřeji rodičům k narození jejich krásného dítěte a celé rodině přeji mnoho štěstí v životě,” uvedl starosta.

Město přivítalo prvního občánka tohoto roku

Ostatní narozené děti s trvalým bydlištěm v Uherském Hradišti od města dostávají také finanční dar, a to 5 tisíc korun.  Rodiče, kteří mají zájem o poskytnutí finančního daru pro narozené dítě, případně o vítání občánků, musí městu do 12 měsíců od narození dítěte doručit žádost, kterou lze získat na městském úřadu, nebo na webu města.

Uherskohradišťská radnice přivítá každým rokem v průměru kolem 150 nových občánků města.

-JP-

Zveřejněno dne: 17. srpen 2023. Aktualizováno: 25. říjen 2023