Rekordní sumu z vánoční sbírky dostali žáci se speciálními vzdělávacími potřebami

Starosta města předává výtěžěk z vánoční sbírky

Více než 76 tisíc korun, které se podařilo vybrat v samotném závěru loňského roku v tradiční charitativní sbírce města, putovalo do Základní a mateřské školy na Šafaříkově ulici. Ve středu 3. ledna si výtěžek oficiálně na radnici převzal ředitel školy Karel Zerzáň.

Přispívat na dobročinné účely v předvánočním a vánočním čase mohou občané a návštěvníci Uherského Hradiště už dvě desítky let. Pokladnička, do které mohou lidé přispívat bývá tradičně umístěna u dřevěného betlému pod vánočním stromem na Masarykově náměstí.  Před Vánoci a v průběhu svátků do ní lidé na charitativní účely vložili přes 76 tisíc korun a překonali tak 6 let starý rekord.

Jako každý rok předalo město peníze tam, kde jsou nejvíce potřebné. Výtěžek loňské sbírky, konkrétně 76.808 korun, byl určen pro žáky Základní školy a Mateřské školy Uherské Hradiště na Šafaříkově ulici.

Dosud nejvyšší částku ve veřejné vánoční sbírce si dne 3. ledna na radnici oficiálně převzal ředitel školy Karel Zerzáň.

„Celý výtěžek použijeme ve prospěch našich žáků, konkrétně na vybavení učebny pro multisenzorickou terapii, učebny snoezelenu, kde děti budou rozvíjet své smyslové vnímání, děti s kombinovaným postižením zde budou podstupovat terapie, bazální stimulaci a je to učebna vhodná také pro relaxaci a pro zklidnění žáků. Celá částka nás velmi překvapila, moc děkujeme všem, kteří přispěli,“ řekl Karel Zerzáň při převzetí šeku.

„Při této sbírce jsme dosáhli rekordu, částku z roku 2017 jsme zlepšili o více než 6 tisíc korun a vybralo se bezmála 77 tisíc korun, což je velmi významná podpora. Moc děkuji všem, kteří přispěli, protože ta štědrost je sice každoroční, ale nyní otevřeli lidé svá srdce ještě o něco více,“ řekl starosta města Stanislav Blaha.

Vánoční sbírka 2023

Zveřejněno dne: 3. leden 2024. Aktualizováno: 8. leden 2024