Město rozšíří a doplní veřejné osvětlení od ulice 1. máje až do Vinohradské

Město Uherské Hradiště doplní chybějící nebo nedostatečné veřejné osvětlení od hřbitova v Mařaticích až do ulice Vinohradská. Akce bude stát přes 1,3 milionu korun.

Osvětlení v této oblasti již zásah vyžadovalo delší dobu, chybělo buď úplně, nebo nesplňovalo požadavky na nasvětlení pozemní komunikace. Proto bylo zejména z bezpečnostních důvodů navrženo rozšíření veřejného osvětlení v rozsahu současných standardů a norem.

„Na ulici 1. máje směrem k Vinohradské doplníme celkem 11 sloupů veřejného osvětlení, další 3 přibydou v ulici Vinohradská,“ upřesnil místostarosta města Jaroslav Zatloukal.  Práce na obnově veřejného osvětlení v dané lokalitě vypuknou v druhé polovině července a potrvají až začátku listopadu.

Náklady 1,3 milionu korun vyhradí z prostředků svěřených městem místní komise Mařatice, která také potřebu obnovy a doplnění veřejného osvětlení iniciovala.

-JP-

Zveřejněno dne: 11. červenec 2022. Aktualizováno: 11. březen 2024