Přijďte se podívat, jak vidí děti z partnerských měst svůj domov

Výstava vítězných prací z mezinárodní výtvarné soutěže pro partnerská města s názvem Tady jsem doma je až do konce měsíce září k vidění v kavárně kina Hvězda v Uherském Hradišti.

Na výstavě je k vidění 18 oceněných obrázků, které děti z partnerských měst Uherského Hradiště poslaly letos na jaře do mezinárodní výtvarné soutěže, v níž měly ztvárnit své rodné město. Soutěž s názvem Tady jsem doma uspořádalo město Uherské Hradiště ve spolupráci s DDM Šikula.

V soutěži se sešlo celkem 85 obrázků z Uherského Hradiště, polského Krosna a maďarského Sárváru. Vyhodnoceny byly obrázky ve třech kategoriích: 6 – 8 let, 9 – 12 let  a 13 – 16 let.

Při volbě tématu pro soutěž dětí z partnerských měst vycházelo město ze skutečnosti, že téma domova je všem blízké. Pocit bezpečí a sounáležitosti se neodmyslitelně váže k regionu, kde děti žijí. Mají zde kamarády, rodiče, společné zážitky, zkrátka jsou zde doma.

Ke stažení:

Zveřejněno dne: 2. září 2022. Aktualizováno: 11. březen 2024