Co nepatří do komunálního odpadu? Ukážeme to přímo na náměstí!

Neobvyklou a zajímavou akci určenou k propagaci třídění odpadů připravilo město Uherské Hradiště ve spolupráci se společností EKO-KOM. Jedná se o rozbor směsného komunálního odpadu, který se uskuteční na Masarykově náměstí ve středu 17. května od 9.00 do 12.00 hodin.

Během akce bude na náměstí vysypán obsah vozidla určeného pro svoz odpadu, odborná firma odpad přebere a ukáže, co všechno do komunálního odpadu nepatří a dá se ještě dále vytřídit.

Akce je určena nejen pro školy, ale také pro širokou veřejnost.

Pro děti budou připraveny edukační hry, které jim pomohou lépe pochopit význam třídění odpadu a ochranu životního prostředí.

Při této příležitosti proběhne také fotodokumentace a bude natáčen propagační spot na podporu zefektivnění třídění odpadu v našem městě.

Věříme, že rozbor odpadu z jednoho popelářského vozu bude pro vás zajímavým zážitkem a pomůže vám lépe pochopit, jak můžeme přispět k ochraně našeho životního prostředí.

Co nepatří do komunálního odpadu? Ukážeme to přímo na náměstí!

Partnery akce jsou: EKO-KOM a.s, Sběrné suroviny UH s. r.o. a Marius Pedersen a.s.

Zveřejněno dne: 9. květen 2023. Aktualizováno: 9. leden 2024