Při opravách domu na Kollárově 403 zde město postavilo i nové byty

Tři nové bytové jednotky postavilo město v nevyužitém podkroví rohového domu č.p. 403 v Kollárově ulici. Dům se zároveň dočkal zateplení i kompletní výměny střešní krytiny a krovu. Akce za 19,2 milionu korun začala vloni na jaře a skončila v únoru letošního roku.

Před rekonstrukcí se již dům č.p. 403 nacházel v neuspokojivém stavu, zejména co se týkalo střešní krytiny a části krovu, které bylo nutné vyměnit. „Rekonstrukce domu, který je majetkem města, proto zahrnovala komplexní zateplení a obnovu fasády a celkovou výměnu střešní krytiny a krovu. Zlepšily se také společné prostory, ty byly nově osvětleny a osadily se nové poštovní schránky pro všechny nájemníky,“ popsala místostarostka města Marcela Čechová.

Dva z nových bytů mají rozměry 4+KK (90,77 m2 a 102,30 m2), zatímco třetí byt má rozměry 3+KK (104,86 m2). Celková cena činila 19,2 milionu korun s DPH.

Díky rekonstrukci byl dům obnoven do své původní podoby a je připraven sloužit svým původním i novým obyvatelům. „Tato akce byla významnou investicí města Uherské Hradiště. Jednak přispěla do rozvoje bytového fondu města, došlo ale také k funkčnímu a estetickému zlepšení stavu budovy. Věřím, že původní i noví obyvatelé budou v tomto domě spokojení, zhodnotil investiční akci starosta města Stanislav Blaha.

S novými byty v podkroví bude město nakládat podle platných Pravidel pro nakládání s bytovým fondem města. Byty budou novým nájemníkům pronajaty formou soutěže o nejvyšší nabídnuté měsíční nájemné, jako tomu bylo například také u domu č.p. 445 ve stejné ulici, který město zrekonstruovalo v roce 2018. Byty budou zveřejněny v měsíci březnu na webu města.

V posledních 5 letech šly do rekonstrukcí a oprav bytových domů v Uherském Hradišti desítky milionů korun. Při rekonstrukci domu na Kollárově č.p. 405 v roce 2018 (21 mil. korun) vznikly 2 nové byty. Opravy domu č.p. 395 na  Svatojiřském nábřeží (r. 2020, 20 mil. korun) přinesly také 2 nové byty. Kromě toho město v roce 2018 zateplilo domy č. p. 1059 a 1185 ve Štěpnicích (5,9 mil. Kč) a před 2 lety došlo k obnově zateplení a opravám bytového domu č.p. 879 a 880 na Tř. Maršála Malinovského za 16 milionů korun. Velká víceletá investiční akce je v přípravě, aktuálně město začíná projektovat novou půdní vestavbu bytového domu Štefánikova 1275 -77, při které vznikne 19 bytových jednotek, které by měly sloužit jako startovací byty.

-JP-

Zveřejněno dne: 3. březen 2023. Aktualizováno: 9. leden 2024