Veřejná předvánoční sbírka

Město Uherské Hradiště bude v předvánočním období pořádat tradiční charitativně zaměřenou veřejnou sbírku. Ta potrvá od 1. do 27. prosince 2023. Výtěžek sbírky letos připadne žákům Základní školy a Mateřské školy na Šafaříkově ulici.

Možnost přispět na dobročinné účely mají každý rok před Vánoci občané a návštěvníci Uherského Hradiště už od roku 2003. Také letos bude u dřevěného betlému na Masarykově náměstí pokladnička, prostřednictvím které mohou lidé pomoci tam, kde to je potřeba.

Veřejná předvánoční sbírka

V letošním roce bude výtěžek sbírky určen pro žáky Základní školy a Mateřské školy Uherské Hradiště na Šafaříkově ulici, konkrétně má být využitý na podporu dětí s kombinovaným postižením a poruchou autistického spektra.

Vloni výtěžek sbírky ve výši přes 60 tisíc korun putoval do azylového domu Petrklíč. Dosud nejvyšší částku se ve veřejné vánoční sbírce podařilo vybrat v roce 2017, kdy lidé do pokladniček vložili na charitativní účely skoro 71 tisíc korun.

-JP-

Zveřejněno dne: 7. listopad 2023. Aktualizováno: 30. leden 2024