Letošní Tříkrálová sbírka byla na Uherskohradišťsku velmi úspěšná

Děti  - Tříkrálová sbírka

Takřka 3,7 milionu korun vybrali na Uherskohradišťsku tříkráloví koledníci při letošním ročníku tradiční celostátní sbírky. Jde o částku, která je o 134 tisíc vyšší, než v loňském roce. V samotném Uherském Hradišti se vybralo přes 747 tisíc korun.

Celkem 451 skupinek koledníků vybralo letos na Uherskohradišťsku, které zahrnuje město Uherské Hradiště a dalších 45 obcí a měst, rekordní sumu - 3 697 793 korun.

Po samotném Uherském Hradišti a jeho městských částech se letos vydalo 80 skupinek koledníčků. Oproti loňsku byla vybraná částka v Uherském Hradišti o zhruba 15 tisíc korun nižší, než vloni, ale i tak lidé do pokladniček koledníků vložili úctyhodný obnos -  celkem 747 464 korun.

Vybrané částky v jednotlivých částech města:

Uherské Hradiště-město        566 335 Kč

Uherské Hradiště-Jarošov      64 748 Kč

Uherské Hradiště-Sady           50 983 Kč

Uherské Hradiště-Míkovice   34 413 Kč

Uherské Hradiště-Vésky         30 985 Kč

(zdroj: www.trikralovasbirka.cz)

Děti s deštníky - Tříkrálová sbírka

Podle Charity Uherské Hradiště půjdou vybrané peníze jako každoročně na přímou pomoc občanům regionu, kteří se dostali do nepříznivé situace, a dále také na rozvoj vozového parku terénních sociálních i zdravotních služeb. Největší část by pak měla být určena na spolufinancování investičního projektu na Velehradě, konkrétně na Odlehčovací službu pro seniory a osoby se zdravotním postižením.

Tříkrálová sbírka je největší sbírkovou akcí v České republice a v celostátním měřítku probíhá od roku 2001.

foto: Charita Uherské Hradiště

-JP-