Město podpoří další zájemce o opravy bydlení

Ulice - pohled na auta na krajnici a lidi na chodníku

Do oprav svého bydlení se budou moci pustit další občané Uherského Hradiště a jedno společenství vlastníků, město jim v tomto pololetí na opravy poskytne úvěr z Fondu rozvoje bydlení v celkovém objemu přes 1 milion korun. S tímto úvěrem je možné si opravit nebo rekonstruovat vlastní dům nebo byt, upravit zahradu nebo rekreační objekt.

Všichni, kteří si o výhodné úvěry požádali v loňském podzimním termínu, splnili veškeré podmínky a zastupitelé města jim na svém zasedání 12. února půjčky schválili. Ekonomický odbor městského úřadu obdržel celkem 3 žádosti o úvěr z fondu v celkovém objemu 1 010 000 Kč.

„Na poskytování dotovaných úvěrů, určených na opravy a modernizaci bytového fondu ve vlastnictví fyzických a právnických osob máme v rozpočtu na letošní rok 8,1 milionu korun. Vloni jsme úvěry na opravy bydlení schválili celkem 15 žadatelům v celkové výši 6,2 milionů korun,“ přiblížila místostarostka města Uherské Hradiště Marcela Čechová. Hlavní výhodou úvěru je nízká úroková sazba.

Někdo si s pomocí této půjčky opraví střechu domu, zateplí fasádu nebo peníze použije na výměnu oken a dveří. Někteří lidé ale využívají úvěru třeba k vylepšení svých zahrádek obytnými terasami s pergolou, případně vybudováním zahradních domků, novým oplocením nebo vybudováním nových pochůzných ploch. U vlastníků bytů, ale i rodinných domů je zájem také o výměnu kuchyňských linek včetně výměny elektrospotřebičů, či o pořízení vestavných skříní.

Od roku 2009 už město vyřídilo 433 žádostí a poskytlo dotované úvěry ve výši zhruba 113,1 milionů.

Žádosti o výhodný úvěr až do výše 800 tisíc korun na 2. pololetí 2024 bude město přijímat od 21. března.

O programu na podporu rozvoje bydlení se více můžete dozvědět zde: https://1url.cz/WuXGQ

Zveřejněno dne: 16. únor 2024. Aktualizováno: 19. únor 2024