Stavba cyklostezky Mojmír by měla začít v květnu

Komfortnější a bezpečnější pohyb cyklistů na části hráze řeky Moravy a v její blízkosti slibuje nová cyklostezka Mojmír, která povede od železničního mostu do ulice Za Alejí. Stavba zahrnující dvě části, by měla začít v měsíci květnu a potrvá zhruba čtyři měsíce.

Cyklostezka, která začíná u železničního mostu, bude v první části vedena přes stávající hráz podél řeky Moravy, v druhé části pak pod tělesem hráze podél veřejných prostranství a areálu Střední odborné školy Staré Město. Konec trasy je u Základní školy Za Alejí.

„Šířka komunikace bude 3 metry, povrch cyklostezky bude od železničního mostu pokrytý živičným povrchem, za areálem Střední odborné školy pak začne povrch ze zámkové dlažby. Cyklostezka bude nově osvětlena veřejným osvětlením. Cena je 5 milionů korun (s DPH), z toho 85 procent pokryje dotace,“ popsala místostarostka města Marcela Čechová.

Stavba cyklostezky Mojmír by měla začít v květnu

U výstavby nové cyklostezky půjde o první etapu celé trasy. „Druhá etapa, která zahrnuje samotnou ulici Za Alejí a povede až po ulici Husovu, se právě zpracovává. Budou do ní začleněny výměny povrchů za vodopropustné, úpravy parkování v ulici, realizace chodníku a podobně. Dojít by na ni mohlo v průběhu příštího roku,“ doplnil starosta města Stanislav Blaha.

Stavba cyklostezky Mojmír je spolufinancována Evropskou unií

Audio pro média: