Uherské Hradiště opět stříbrné ve Zlatém erbu!

Společná fotografie po předání ocenění Zlatý erb 2024

Město Uherské Hradiště také letos uspělo v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky, když obhájilo svou loňskou druhou příčku! Prvenství v kraji patří stejně jako před rokem Zlínu, třetí byl Holešov.

Ocenění zástupcům obcí s rozšířenou působností předali v úterý 26. března na krajském úřadě ve Zlíně hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a krajský radní pro digitalizaci Jiří Jaroš. Za Uherské Hradiště ocenění převzal tajemník městského úřadu Ivan Matulík (na snímku uprostřed).

  Město Uherské Hradiště nepřivezlo ocenění z krajského kola soutěže Zlatý erb zdaleka poprvé. S projektem Hradiště chytře dokonce před třemi lety vyhrálo první místo v kategorii nejlepší elektronická služba a Smart city a postoupilo do celostátního kola soutěže. V roce 2019 mělo Uherské Hradiště druhé nejlepší internetové stránky v kraji a třetí nejlepší elektronickou službu v kategorii Smart city. Ještě o rok dříve uspělo Uherské Hradiště s elektronickou encyklopedií města, se kterou vyhrálo 1. místo.


Soutěž Zlatý erb se letos uskutečnila již po šestadvacáté. Odborná porota při ní hodnotila webové stránky všech 13 obcí s rozšířenou působností ve Zlínském kraji, a to například kvalitu a rozsah poskytovaných informací, obsah webu z pohledu občana, turisty i podnikatele, nebo jeho kybernetickou bezpečnost.

Foto: Jan Vandík, Zlínský kraj

Zveřejněno dne: 3. duben 2024. Aktualizováno: 4. duben 2024

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty

Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště

Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009