Uherské Hradiště po osmé vyhrálo soutěž O keramickou popelnici

O keramickou popelnici 2024

Uherské Hradiště bylo dne 30. května ve Zlíně vyhlášeno krajským vítězem v soutěži O keramickou popelnici a připsalo si tak už osmý triumf v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel. Na samotnou špici v soutěži O keramickou popelnici se Uherské Hradiště vrátilo vloni, rok před tím skončilo druhé.

18. vyhlášení tradiční krajské soutěže ve třídění odpadu s názvem O keramickou popelnici se konalo 30. května ve Zlíně, za Uherské Hradiště převzala ocenění místostarostka města Pavlína Jagošová.

Soutěž organizuje Zlínský kraj ve spolupráci s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., a kolektivními systémy ASEKOL a Elektrowin v rámci aktivit zaměřených na podporu tříděného sběru odpadu v regionu. V soutěži se hodnotí množství vytříděného komunálního odpadu v jednotlivých městech. Hlavním ukazatelem je množství vytříděného plastu, papíru, skla, nápojového kartonu a kovu na jednoho občana v kilogramech, hustota sběrné sítě barevných popelnic a další.

Obce, které jsou zapojeny do celorepublikového systému třídění a využití obalových odpadů, byly do soutěže zapojeny ve čtyřech velikostních kategoriích. V kategorii měst nad 15 000 obyvatel následovala vítězné Uherské Hradiště města Uherský Brod a Valašské Meziříčí.

O keramickou popelnici 2024

Uherské Hradiště patří v třídění odpadů ve Zlínském kraji ke špičce už mnoho let. „Úspěchy v oblasti třídění odpadu zaznamenáváme už od roku 2015,  kdy Uherské Hradiště získalo svou první keramickou popelnici za největší množství vytříděného odpadu ve Zlínském kraji,“ potvrdil místostarosta města Čestmír Bouda. V minulosti už město triumfovalo dokonce i celorepublikově, když mělo nejlepší systém sběru a třídění odpadů za rok 2021 v celé České republice a stalo se vítězem soutěže O křišťálovou popelnici.

„Občanům našeho města za jejich přístup ke třídění odpadů patří velké poděkování.  Uherské Hradiště se v třídění objevuje na stupních vítězů pravidelně a zažili jsme už i triumf v celostátním měřítku. Jako ve všem, i v této oblasti se samozřejmě dají najít i rezervy, což jsme si ověřili například vloni při veřejném rozboru odpadu přímo na náměstí, ale celkově si vedeme velmi dobře,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.

-JP-

Zveřejněno dne: 31. květen 2024. Aktualizováno: 31. květen 2024