Vynikající učitelé i další pedagogičtí pracovníci si převzali ocenění

Náročnou a zodpovědnou práci pedagogů svých škol oceňuje každoročně město Uherské Hradiště. Letošní slavnostní setkání s předáním ocenění nejlepším učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům se uskutečnilo 25. dubna ve velkém sále Reduty.

Odborná komise vybrala k ocenění, na základě doručených nominací, celkem 25 pedagogických osobností.  Šlo při tom jak o pracovníky škol a školských zařízení zřizovaných městem Uherské Hradiště, tak i pedagogické pracovníky škol a školských zařízení ostatních zřizovatelů na území města Uherské Hradiště a ohodnoceni byli i dobrovolní pracovníci s dětmi a mládeží.

Slavnostní odpoledne doprovodil slovem herec a moderátor David Vacke. Celý program byl zpestřen několika kulturními vystoupeními, při kterých se při tanečních i pěveckých číslech představili žáci a studenti Gymnázia Uherské Hradiště a Základní umělecké školy Slovácko.

Slavnostní oceňování pedagogických pracovníků 2024.JPG

Ceny oceněným předávali členové vedení města v čele se starostou Stanislavem Blahou. "K učitelům a vlastně všem lidem, kteří pracují s dětmi a mládeží, cítím velký obdiv,“ prohlásil starosta města Stanislav Blaha. „Ti nejlepší si samozřejmě zaslouží ocenění. Práce učitele je mimořádně náročná a ne každý je schopen se v ní úspěšně uplatnit. Jsem moc rád, že na našich školách jsou lidé, kteří dokážou vést své žáky s nadhledem a pochopením, a přitom tak, aby za nimi byly výsledky. Takoví učitelé zanechávají v žácích nejen hodnotu získaných vědomostí, ale i trvalý dojem. Přeji jim hodně síly a všeho dobrého do budoucna,“ řekl starosta.

Ocenění pedagogů 2024

Návrhy na ocenění pedagogů podávají každoročně ve stanovené lhůtě zejména ředitelé, školské rady či pedagogické kolektivy škol a školských zařízení zřízených městem. Dále to mohou být členové Komise pro oblast vzdělávání Rady města Uherské Hradiště, ale i ostatní pedagogická i nepedagogická veřejnost.

Město Uherské Hradiště je zřizovatelem 6 základních škol. Z mateřských škol je 10 škol sloučeno v jeden právní subjekt s názvem Mateřská škola Uherské Hradiště - Svatováclavská. Další 2 mateřské školy (na Větrné a v Jarošově) jsou součástí sloučených subjektů základních škol.

Přehled oceněných:

Pedagogičtí pracovníci škol a školských zařízení zřízených městem Uherské Hradiště

Výrazná pedagogická osobnost

1)         Mgr. Štěpánka Dubinová                          ZŠ UNESCO

2)         Monika Janečková                                     MŠ Svatováclavská

3)         Mgr. Jana Kurtišová                                   ZŠ T. G. Masaryka

4)         Petra Masaříková                                      MŠ Svatováclavská

5)         Mgr. Martina Podešvová Odehnalová   ZŠ Za Alejí

6)         Radka Vaculíková                                     MŠ Svatováclavská

7)         Mgr. Miroslava Karlíková                     ZŠ a MŠ Větrná

8)         Radmila Suchá                                     ZŠ a MŠ Větrná

9)         Mgr. Simona Uhříčková                       ZŠ Sportovní

10)       Mgr. Aleš Maňásek                               ZŠ Sportovní

Vynikající začínající pedagogický pracovník

1)         Dominika Běhůnková                           MŠ Svatováclavská

2)         Mgr. Hana Kupcová                             ZŠ Za Alejí

3)         Mgr. Petra Vargová                             ZŠ UNESCO

Slavnostní oceňování pedagogických pracovníků 2024.JPG

Za dlouhodobý přínos v pedagogické praxi

1)         Mgr. Zdeňka Uřičářová                     ZŠ a MŠ Jarošov

kategorie Za dlouhodobý přínos pedagogické praxu.JPG

Pedagogičtí pracovníci škol a školských zařízení ostatních zřizovatelů na území města Uherské Hradiště

1)         Mgr. Lubomír Berka                           Gymnázium

2)         Mgr. Kateřina Boráňová                    ZŠ a MŠ UH, Šafaříkova

3)         Mgr. Drahomír Hlaváč                      Gymnázium

4)         Ing. Mgr. Jakub Janíček                      Mesit střední škola

5)         Radka Taťáková                                  ZŠ a MŠ UH, Šafaříkova

6)         Ing. Martin Hendrych                         SŠPHZ

7)         Mgr. Kateřina Pelikánová                  SŠPHZ

8)         Mgr. Marta Šišáková                         Střední umělecko průmyslová škola

9)         Mgr. Hana Škarková                          ZŠ a MŠ Palackého nám.

ocenění pedagogických pracovníků 2024.JPG

Dobrovolní pracovníci s dětmi a mládeží

1)         Bc. Tomáš Valenta                                DDM Uherské Hradiště

2)         Vlasta Frýzová                                        T. J. Sokol