Užijte si nejbarevnější dny v roce

Milí obyvatelé Uherského Hradiště, věřím, že si vychutnáváte nejbarevnější dny v roce a zároveň se vám vyhýbají podzimní nachlazení, kterých je všude plno. Stonat zrovna teď by byla škoda, protože Slovácko se nenudí ani na podzim a Uherské Hradiště jako jeho tlukoucí srdce už vůbec ne.

Moc si cením všech těch, kdo si nejen při městských pietních aktech připomínají svátky 28. října a 17. listopadu. Naše základní hodnoty – svoboda a demokracie – jsou v posledních měsících a letech skloňovány čím dál častěji, i kvůli situaci ve světě. A znalost historického kontextu těchto dní zejména u mladých lidí stále klesá. Proto velké díky všem, kdo si tyto významné svátky připomínáte a bavíte se o nich s blízkými. Je to potřeba.

Co se týče novinek a vylepšení ve městě, podzim a začátek zimy jsou v tomto ohledu skutečně nabité. V amfiteátru na Rochusu dokončujeme novou herní zónu pro děti, která doplní další místní novinku – přírodní amfiteátr. Věřím, že obojí napomůže tomu, aby Rochus ožil jako nikdy předtím. Už se nemůžu dočkat, až nový amfiteátr na jaře přivítá své první návštěvníky a spustí se v něm sezóna plná akcí.

Těsně před hody jsme dokončili komplexní opravu kulturního zařízení v Mařaticích a právě mezi Mařaticemi a Sady také doděláváme první etapu stezky pro pěší i cyklisty. Na hřbitově v Mařaticích se finalizuje nové kolumbárium. V centru města jsme vyměnili velkou část parkovacích automatů, na kterých nově zaplatíte i kartou, některé na sobě navíc mají i solární panely pro udržitelnější pohánění jejich provozu. Další velký, a hlavně smysluplně udržitelný projekt, dokončíme koncem roku na ZŠ Za Alejí, kde budou mít po rekonstrukci zelené střechy, které zadržují část dešťových vod a v létě prostor školy příjemně ochladí.

Vánoce pomalu klepou na dveře a my i letos pracujeme na tom, abychom je v Hradišti společně prožili co nejpříjemněji. Doporučuji poznamenat si do kalendářů první adventní víkend (1. – 3. 12.) a na Masarykově náměstí nevynechat hlavně pátek. V 17 hodin se můžete těšit na tradiční videomapping na kostel svatého Františka Xaverského a na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. Předcházet i následovat těmto okamžikům bude koncert kapely The People. Doufám, že se tento předvánoční večer potkáme s mnohými z vás. Již tradičně také vydáváme vánoční brožurku Čas Vánoc, kde přehledně najdete soupis akcí, které vám v období adventu, Vánoc i po novém roce mohou zpříjemnit zimní dny. K dostání bude třeba v informačním centru, na Klubu kultury či na městském úřadě.

Vánoce jsou pro mě osobně to nejposvátnější období v roce. Dny, kdy se snažím nic neřešit, jen být s nejbližší rodinou a užívat si klid těchto dní. Přeju vám, abyste Vánoce, svátky a závěr roku prožili po boku lidí, které máte rádi, v pohodě a hlavně ve zdraví.

Váš starosta

Stanislav Blaha