Modernizace odborných učeben základních škol v Uherském Hradišti

Město Uherské Hradiště pokračuje v modernizaci odborných učeben svých základních škol. Cílem nového projektu je zlepšení zázemí a podmínek pro výuku přírodních věd, jazyků, informačních a komunikačních technologií a technických dovedností v ZŠ Větrná, ZŠ Sportovní a ZŠ Za Alejí.

Logo EU a MMR

ZŠ Větrná v rámci projektu budou modernizovány a vybaveny dvě učebny a dva kabinety pro výuku  fyziky a chemie.

ZŠ Sportovní  - modernizovány budou dvě učebny a dva kabinety  pro výuku informatiky a komunikačních technologií.

ZŠ Za Alejí - předmětem projektu  je vybudování jazykové učebny a vybudování robotické  učebny pracovních činností.

Všechny odborné učebny, jejich zázemí a kabinety projdou potřebnými stavebními úpravami a získají moderní vybavení – nový nábytek, zařízení a didaktické pomůcky.  V předmětných prostorách budou provedeny zejména nové elektroinstalace, které zabezpečí vhodné rozmístění moderních školních pomůcek a dalšího vybavení. Podle potřeb jednotlivých místností budou provedeny nové podlahy, výmalba, případně podhledy a další drobné úpravy dané potřebami jednotlivých místností.

Projekt je realizován v letech 2023 – 2024. V letošním roce se dokončuje modernizace učeben v ZŠ Za Alejí, v roce 2024 bude následovat modernizace učeben a kabinetů v ŽS Větrná a ZŠ Sportovní

Projekt Modernizace odborných učeben základních škol v Uherském Hradišti je spolufinancován z 85 % Evropskou unií prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu IROP.  Celkové náklady na modernizaci vzdělávací infrastruktury ve 3 školách  jsou plánovány ve výši  21,8 mil. Kč.

Zveřejněno dne: 23. říjen 2023. Aktualizováno: 25. říjen 2023

Kontakty na odpovědnou osobu