Společné přírodní dědictví měst Uherské Hradiště a Púchov

Město Uherské Hradiště ve spolupráci s partnerským městem Púchov realizuje již druhý společný projekt podpořený v rámci programu Interreg Slovenská republika – Česká republika, a to s názvem „Společné přírodní dědictví měst Uherské Hradiště a Púchov – doplnění infrastruktury lesoparku Lachovec a parku Rochus“.

INTERREG V-A a EU

Hlavním cílem projektu je zlepšení infrastruktury v rámci kulturního a přírodního dědictví příhraničních regionů, které reprezentují město Uherské Hradiště a město Púchov, pro jejich obyvatele a návštěvníky a využít potenciál destinací partnerů k rozvoji cestovního ruchu a přeshraniční spolupráce.

Cílem je zatraktivnit obě lokality pro všechny věkové kategorie a vytvořit zóny, kde bude možné rozvíjet a upevňovat vztah člověka s přírodou. Realizací projektu se také zintenzivní spolupráce přeshraničních regionů a podpoří se společná prezentace přírodního a kulturního dědictví. Účelem projektu je tedy trvale propojit projektové partnery a navázat tak na již započatou úspěšnou spolupráci.

Předmětem projektu ze strany města je instalace 10 ks dětských herních prvků a dalšího mobiliáře jako rozšíření právě realizovaného amfiteátru v areálu partu Rochus. Slovenský partner již zrealizoval oddychovou zónu s lesní učebnou pro děti a další aktivity v lesoparku Lachovec.

Projekt je podpořen z programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika 2014–2020  www.sk-cz.eu, a je spolufinancován z EFRR.

Název projektu: Společné přírodní dědictví měst Uherské Hradiště a Púchov – doplnění infrastruktury lesoparku Lachovec a parku Rochus

Kód projektu: NFP304020CTW6

Rozpočet projektu: 141 883,33 EUR