Informace úřadu

Pocitová mapa horka a sucha

evjrtzccc.jpeg S prodlužujícími se dny a blížícím se létem se v Uherském Hradišti budou stále častěji objevovat vysoké teploty a vlny veder. Někteří si tato období užívají, pro jiné jsou parné dny spíše utrpením. Jak jste na tom Vy?

 

Víte, kam odevzdat nalezenou věc?

erthgfeeee.jpeg Tu a tam se stane, že někdo ztratí peněženku, doklady, klíče, prostě předměty, které lidé denně nosí v kapse. Víte ale, co dělat, když takovou věc naleznete právě vy?

 

Poplatky za komunální odpad můžete bez obav zaplatit až do konce července 2020

IMG_4904.JPG Sdělení všem poplatníkům místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů v Uherském Hradišti.

 

Úřední hodiny Odboru dopravních a správních agend od 18. května 2020

Vážení občané, zveřejňujeme úřední hodiny Odboru dopravních a správních agend Městského úřadu Uherské Hradiště, které budou v platnosti od 18. května 2020. Řidičské průkazy, evidenci vozidel, občanské průkazy, cestovní doklady a další dokumenty si vyřídíte v pondělí, ve středu a v pátek bez nutnosti rezervace, v úterý a ve čtvrtek je nutné využít rezervačního systému.

 

Ve Véskách se bude v červnu opravovat železniční přejezd

dfgdfj.jpg Vážení občané, chystají se úpravy železničního přejezdu ve Véskách včetně jeho osazení závorami, což bude znamenat desetidenní uzavření tohoto přejezdu. Termín uzavírky je 2. 6. – 11. 6. 2020.

 

Zrušení zákazu výběru parkovného

IMG_6227.JPG Vážení občané, parkování v Uherském Hradišti je opět zpoplatněno. Město tak reaguje na usnesení vlády ČR č. 483 ze dne 27. 4. 2020 o zrušení krizového opatření, kterým se rušil výběr parkovného na území města Uherské Hradiště.

 

Termíny na registr vozidel jsou aktuálně obsazeny

awrr.jpg Vážení občané, rezervační systém města Uherské Hradiště nyní umožňuje objednání na požadovaný úřední úkon do 30. 4. 2020, tedy do konce prodlouženého nouzového stavu.

 

Od pondělí 20. 4. 2020 se na území města Uherské Hradiště mohou konat trhy

urztbgk.jpeg Vážení občané, vzhledem k tomu, že od 20. 4. 2020 mohou být otevřené farmářské trhy i ostatní venkovní trhy a tržiště, je možné otevřít také tržnici v ulici Na Stavidle a další venkovní tržiště, tržnice, tržní místa a místa pro konání trhu v Uherském Hradišti.

 

Od 20. dubna mohou být svatby, ovšem za přísných opatření

rzrtuzuu.jpg Vážení občané, počínaje dnem 20. 4. 2020 opět mohou probíhat svatební obřady. Ministerstvo zdravotnictví však stanovilo zvláštní podmínky, neboť se jedná o výjimku z mimořádného opatření – Zákazu volného pohybu osob na území České republiky.

 

Provoz Městského úřadu Uherské Hradiště v době nouzového stavu

IMG_2813.JPG Vážení občané, od 20. 4. 2020 se mění provoz na všech pracovištích městského úřadu a dochází k úpravě hodin pro veřejnost.

 

Na území města se budou pohybovat zeměměřiči

Vážení občané, informujeme vás, že Zeměměřičský úřad bude v období od 14. 4. 2020 do 15. 12. 2020 provádět na území města Uherské Hradiště zeměměřičské práce.

 

Zapojte se do dotazníkových šetření z oblasti sportu a cestovního ruchu

wjdhejhd.jpeg Vážení občané, přes to, že se nyní nacházíme v nelehké době, snažíme se dívat do budoucna, jak dále rozvíjet naše město, až se život opět vrátí do lepších časů. Město aktuálně zpracovává novou Koncepci rozvoje a řízení sportu města Uherské Hradiště a Koncepci rozvoje cestovního ruchu.V rámci zpracování obou těchto koncepcí jsme vytvořili dotazníková šetření, protože bychom velmi rádi znali i vaše názory.

 

Město přistaví kontejnery na velkoobjemový odpad

kont.jpg Vážení spoluobčané, na podporu legální likvidace odpadů a s cílem snižovat vytváření černých skládek město připravilo bezplatný sběr vybraných druhů odpadu formou velkoobjemových kontejnerů. Důrazně žádáme všechny občany, aby i při likvidaci odpadů důsledně dbali všech nařízení a krizových opatření vlády, které byly vydány pro současný nouzový stav.

 

Svoz odpadů o Velikonocích

IMG_4904.JPG Vážení občané, dáváme na vědomí svoz odpadu během velikonočních svátků: