Informace úřadu

Ořezy stromů a jiného porostu v Mařaticích

Vážení občané, předáváme vám informace ohledně ořezů stromů a jiných dřevin v Mařaticích, zaslané firmou Vágner LCZ.

 

Oprava kunovické estakády si vyžádá úplnou uzavírku od soboty 24. září!

estakáda_kunovice_oprava_ŘSD.jpg Upozorňujeme řidiče na úplnou uzavírku kunovické estakády, která začne platit v sobotu 24. 9. od 14:00 a potrvá do soboty 1. 10. 2022.

 

Výpadek světelného signalizačního zařízení u OD TESCO

IMG_0442.jpg Na světelném signalizačním zařízení u OD TESCO vznikla závada, která odstavila celé zařízení z provozu.

 

Volby do zastupitelstev obcí

IMG_2813.JPG Volby do zastupitelstev obcí se budou konat v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022. Ministerstvo vnitra spustilo na svých sociálních sítích malou vzdělávací kampaň k volbám. Jejím prostřednictvím se snaží občanům co nejvíce přiblížit volební proces v nadcházejících komunálních volbách. Pro tyto účely ministerstvo připravilo 8 krátkých videospotů, které doplní zjednodušené infografiky nebo memy.

 

Časové jízdenky MHD v Uherském Hradišti od 1. října 2022

zetka.jpg Od 1. října 2022 dojde k částečné integraci systémů MHD v Uherském Hradišti a Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Cestující budou mít možnost nahrát si časový kupón uherskohradišťské MHD na krajskou kartu Zetka a budou moci využívat jak spoje uherskohradišťské MHD, tak také autobusové spoje IDZK na území Uherského Hradiště, Starého Města a Kunovic.

 

Informace k podání žádosti o jednorázový příspěvek na dítě

jwedzfhwg.jpg Městský úřad Uherské Hradiště přijímá od 15. 8. 2022 žádosti o jednorázový příspěvek na dítě ve výši 5 000 Kč, který vyplácí Úřad práce ČR.

 

Dopravní omezení v ulici U Moravy

V termínu od 29. 8. do 26. 11. bude v ulici U Moravy společnost Montgas rekonstruovat plynovou stanici. Z technických a bezpečnostních důvodů budou práce spojeny s omezením průjezdu vozidel. Po dobu uzavírky bude ulice U Moravy zaslepena s příjezdem a výjezdem vozidel pouze z a do ulice Moravníky.

 

Upozornění z oddělení registru řidičů a vozidel

20220209_132506.jpg Ministerstvo dopravy ČR prostřednictvím Registru silničních vozidel oznámilo, že z důvodů nečekaných technických problémů nebudou dnes (17. 8. 2022) po celý den fungovat tisky z Registru silničních vozidel.

 

Varování Policie ČR před trestnými činy v kyberprostoru.

Policie znak Policie ČR upozorňuje na podvodné trestné činy v kyberprostoru.

 

Odstávka na parkovišti u prodejny Billa v Uherském Hradišti

Vážení občané, informujeme vás o plánované odstávce na parkovišti u prodejny Billa.

 

Krátkodobé uzavření pohřebiště v Mařaticích

IMG_0427.jpg Vážení občané, ve čtvrtek, dne 30. 6. 2022, bude pohřebiště v Mařaticích od 7.00 do 8.00 hodin UZAVŘENO z technických důvodů. Děkujeme za pochopení.

 

Nové předplatné v krajské regionální dopravě

Zetka.jpg Pro cestování po celém Zlínském kraji si mohou cestující koupit novou předplatnou jízdenku platnou od 1. července 2022. V nabídce je předplatné na 30 nebo na 7 dní, nahrává se na čipovou kartu s názvem Zetka.

 

Město opět zdobí květiny

20220607_073536.jpg Stejně jako v minulých letech byla na přelomu května a června v Uherském Hradišti instalována květinová výzdoba.

 

Smrky na Mariánském náměstí prošly zkouškou úspěšně

IMG_6971.JPG Takzvaná tahová zkouška byla v květnu provedena u dvou smrků na Mariánském náměstí. Pro oba testované stromy dopadla dobře, test prokázal jejich aktuální bezpečnost.

 

Chodník v ulici Solná cesta - oznámení občanům části města Sady

chodník Solná cesta.jpg Vážení občané, od 2. 6. 2022 budou zhotovitelem stavby firmou PORR a.s., v ulici Solná cesta v Sadech, započaty stavební práce na akci „Chodník v ul. Solná cesta, Uherské Hradiště – Sady“, které potrvají do 29. 9. 022. Začátek úseku je od křížení ulic Větrná v Mařaticích - staničení 0,000 00 km po staničení km 0,883 00 - ulice Solná cesta v Sadech (zúžené místo, roh domu čp. 30).