Informace úřadu

Výstavba zastávek na ulici Sokolovská - dopravní omezení

Sokolovská.jpg Vážení občané, dovolujeme si vás upozornit, že v období od poloviny září 2021 bude zahájena výstavba dvou protilehlých autobusových zastávek na ulici Sokolovská v Uherském Hradišti. Při realizaci dojde k dopravnímu omezení na komunikaci 2. třídy ulice Sokolovská, a to od okružní křižovatky u zimního stadionu směrem k centru Uherského Hradiště. Termín zahájení stavebních prací je 18. 9. 2021.

 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 2021 - uzavírky komunikací

IMG_5812.JPG Vážení občané, informujeme o dopravních uzavírkách ve dnech 10. - 12. 9. 2021 ve spojitosti s akcemi Slováckých slavností vína a otevřených památek 2021.

 

Revitalizace ulice Růžová - odklad termínu

Růžová 2.JPG Vážení občané, v období od 09/2021 do 12/2021 měla probíhat akce Revitalizace veřejných uličních prostor v centru města – ulice Růžová. Oznamujeme vám, že z důvodu nedostupnosti materiálu jsme nuceni realizaci přesunout na příští rok.

 

Revitalizace ulice Růžová - upozornění pro občany

IMG_5904.JPG Vážení občané, dovolujeme si vás upozornit, že v období od září do prosince 2021 bude probíhat revitalizace veřejných uličních prostor v centru města, konkrétně v ulici Růžová. Jedná se o investiční akci města Uherské Hradiště, při které dojde také k omezení pohybu po komunikaci.

 

Celková uzavírka průtahu Kunovicemi

weghh.jpg Vážení občané, dovolujeme si vás upozornit, že Ředitelství silnic a dálnic ČR spustilo v těchto dnech rozsáhlou opravu průtahu Kunovicemi o délce 1 200 metrů. Od úterý 20. července bude uzavřen úsek silnice I/55 od křižovatky u hypermarketu Albert po hlavní křižovatku v Kunovicích. Cílem stavby je zajištění plynulosti a bezpečnosti silničního provozu.

 

Máte zájem pracovat pro město Uherské Hradiště?

Bavila by Vás následující práce v oblastech správy majetku města?

 

Pomoc obcím zasaženým tornádem

IMG_2813.JPG Vážení občané, děkujeme všem, kteří nabízejí jakoukoliv pomoc obyvatelům obcí na Hodonínsku a Břeclavsku postiženým dne 24. 6. 2021 živelní katastrofou. S dotčenými obcemi jsme v kontaktu a řešíme jejich aktuální potřeby.

 

Elektronické podání žádosti o řidičský průkaz

řidičský průkaz Dne 1. 6. 2021 se oficiálně pro občany spouští elektronické podání žádosti o řidičský průkaz prostřednictvím Portálu občana (tzv. ePodání), které připravilo Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Ministerstvem vnitra.

 

Informace o omezení školních spojů MHD - aktualizováno 6. 5. 2021

IMG_0192.JPG Vážení občané, původní omezení některých tzv. školních spojů na linkách MHD na území města Uherské Hradiště bude od 10. 5. 2021 zrušeno. Věnujte, prosím, pozornost aktualizaci níže.

 

Upozornění na výskyt medvěda v k. ú. obce Mistřice

IMG-20210430-WA0001.jpg Za obcí Mistřice, v lokalitě rybníky Javorovec, zachytily snímky z fotopasti dne 29.4.2021 medvěda. S největší pravděpodobností se jedná o "tuláka", který prochází okolím.

 

Výzva policie ČR

ViewImage.jpg Vážení občané, vzhledem k velkému nárůstu případů vloupání do vozidel za účelem odcizení cenností v nich uskladněných (nářadí, elektronika atd.) na území celého okresu Uherské Hradiště Vás tímto žádáme, abyste si nenechávali cenné věci uskladněné ve vozidlech, zejména přes noc.

 

Začátek prací na II. etapě obnovy městských hradeb v ulici Dlouhá

oprava hradeb.jpg Vážení občané, dovolujeme si vám oznámit započetí prací na II. etapě obnovy části městských hradeb na ulici Dlouhá. Stavební práce budou započaty 5. 5. 2021 a budou probíhat až do konce září. Během prací bude v lokalitě částečně omezena silniční doprava.

 

Anketa k plánování sociálních služeb

olde.jpg Sociální služby jsou nedílnou součástí fungování společnosti, patří sem například domovy pro seniory, azylové domy, pečovatelské služby, odlehčovací služby či poradenství. Město Uherské Hradiště opakovaně vytváří Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb na Uherskohradišťsku. Pomozte také vy vytvořit funkční nastavení sociálních služeb a zapojte se do ankety.