Informace úřadu

Vánoční stromky se svážejí každý týden v pondělí

stromek.jpg Vážení občané, jakmile vaše vánoční stromečky splní svůj účel a doslouží, ponechejte je u kontejnerových stání! Město zajišťuje jejich pravidelný svoz, a to každé pondělí.

 

Nová zelená úsporám light

nová zelená úsporám light 2.jpg Také vy můžete využít dotaci až 150 tisíc korun na rychlé a snadné zateplení rodinných domů pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy. Pokud potřebujete pomoci s vyřízením dotace, můžete se obrátit na MAS Staroměstsko nebo na MAS Horňácko a Ostrožsko.

 

Státní veterinární správa zakazuje venkovní chov drůbeže v celé ČR

drůbež.jpg Z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje Státní veterinární správa mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od 14. 12. 2022 zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství. Cílem přijímaných opatření je zamezení šíření nákazy do chovů.

 

Přerušení dodávky elektřiny dne 18.11.2022

Budova Městského úřadu Uherské Hradiště Informace o plánovaném přerušení dodávky elektřiny v budově Městského úřadu Uherské Hradiště Masarykovo nám. 19 dne 18.11.2022.

 

Beseda o pěstounské péči očima dítěte

Rodina na procházce Dobrá rodina, o.p.s. a Městský úřad Uherské Hradiště, oddělení sociálně právní ochrany dětí, vás srdečně zvou na besedu o pěstounské péči očima dítěte. Koná se v úterý 22. listopadu od 16 hodin v komorním sále Reduty.

 

Provozní doba pohřebišť v období Památky zesnulých 2022

Hřbitov Mařatice.JPG Vážení občané, v souvislosti s dušičkovým obdobím zveřejňujeme provozní dobu pohřebišť v Uherském Hradiště v nejbližších dnech a v dalším období.

 

Řádné odečty vodoměrů v Rybárnách

Vážení občané, zveřejňujeme oznámení o řádných odečtech vodoměrů v části města Rybárny.

 

Město přijímá nominace na nejlepší sportovce tohoto roku

Tomáš Habarta.jpg Výzva k podávání nominací na ocenění nejlepších sportovců a sportovních kolektivů města Uherské Hradiště za rok 2022

 

Plánovaná oprava věžních hodin

Hodiny Stará radnice (2).jpg Vážení občané, v termínu od 25. října do 4. listopadu bude prováděna oprava věžních hodin Staré radnice. V uvedeném termínu budou ručičky ciferníků věžních hodin nefunkční.

 

Oprava kunovické estakády spěje ke konci, nyní dojde na opravu ramp

estakáda_kunovice_oprava_ŘSD.jpg Oprava mostní estakády v Kunovicích spěje ke konci. V sobotu 1. října ji ŘSD opět zprovozní, včetně sjezdu na Kunovice. V pondělí ráno se naopak ŘSD pustí do opravy východních nájezdových a sjezdových ramp ze silnice I/50 na I/55. Jejich uzavírka potrvá 30 dní. Opět je stanovena objízdná trasa.

 

Ořezy stromů a jiného porostu v Mařaticích

Vážení občané, předáváme vám informace ohledně ořezů stromů a jiných dřevin v Mařaticích, zaslané firmou Vágner LCZ.

 

Výpadek světelného signalizačního zařízení u OD TESCO

IMG_0442.jpg Na světelném signalizačním zařízení u OD TESCO vznikla závada, která odstavila celé zařízení z provozu.

 

Volby do zastupitelstev obcí

IMG_2813.JPG Volby do zastupitelstev obcí se budou konat v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022. Ministerstvo vnitra spustilo na svých sociálních sítích malou vzdělávací kampaň k volbám. Jejím prostřednictvím se snaží občanům co nejvíce přiblížit volební proces v nadcházejících komunálních volbách. Pro tyto účely ministerstvo připravilo 8 krátkých videospotů, které doplní zjednodušené infografiky nebo memy.

 

Časové jízdenky MHD v Uherském Hradišti od 1. října 2022

zetka.jpg Od 1. října 2022 dojde k částečné integraci systémů MHD v Uherském Hradišti a Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Cestující budou mít možnost nahrát si časový kupón uherskohradišťské MHD na krajskou kartu Zetka a budou moci využívat jak spoje uherskohradišťské MHD, tak také autobusové spoje IDZK na území Uherského Hradiště, Starého Města a Kunovic.

 

Informace k podání žádosti o jednorázový příspěvek na dítě

jwedzfhwg.jpg Městský úřad Uherské Hradiště přijímá od 15. 8. 2022 žádosti o jednorázový příspěvek na dítě ve výši 5 000 Kč, který vyplácí Úřad práce ČR.