Informace úřadu

Přehled adventních a vánočních akcí v Uherském Hradišti

vanocni brožura_web.jpg Vážení občané, nabízíme vám ucelený přehled všech akcí, které se v Uherském Hradišti uskuteční v čase adventu, Vánoc a nového roku.

 

Město Uherské Hradiště nabízí výhodný úvěr

pex.jpg Požádejte město Uherské Hradiště o poskytnutí úvěru z Fondu rozvoje bydlení a opravujte nebo rekonstruujte svoji nemovitost za výrazné finanční pomoci města.

 

Oznámení o krátkodobé nefunkčnosti webu města

Vážení občané, upozorňujeme, že v úterý dne 13. 11. 2018 v odpoledních hodinách může dojít ke krátkodobé nefunkčnosti oficiálního webu města Uherské Hradiště. Důvodem je aktualizace webu. Po dobu případné odstávky (max. 1 – 2 hodiny) bude zobrazena pouze statická stránka webu. Děkujeme za pochopení.

 

Uzavření chodníku

Vážení občané, v souvislosti s realizací stavby „Obnova části městských hradeb v lokalitě mezi ul. Hradební a Kollárova“ bude v období od 8. 11. 2018 do 23. 11. 2018 zcela uzavřen chodník, který vede z Bastionu na ul. Kollárova. V uvedeném termínu nebude možné tento chodník využívat. Jako obchůznou trasu lze zvolit ulici Na Morávce nebo Svatováclavskou. Za případné komplikace se omlouváme.

 

Informace pro občany k Památce zesnulých 2018

IMG_5889.JPG Vážení občané, vzhledem k očekávanému nárůstu návštěvnosti na hřbitovech v období Památky zesnulých informujeme o úpravě provozní doby pohřebišť v Uherském Hradišti.

 

Bezplatný sběr vybraných druhů odpadu

perex.JPG Vážení spoluobčané, na podporu legální likvidace odpadů a s cílem snižovat vytváření černých skládek připravilo město Uherské Hradiště podzimní bezplatný sběr vybraných druhů odpadu formou velkoobjemových kontejnerů.

 

Pomozte zlepšit dopravu také vy, zapojte se do průzkumu!

IMG_0193.JPG V průběhu druhé poloviny října a v listopadu proběhne také v Uherském Hradišti průzkum zaměřený na dopravní chování obyvatel celého souměstí Staré Město - Uherské Hradiště - Kunovice, který navazuje na Koncepci veřejné dopravy. Informace přímo od obyvatel umožní vytvořit kvalitní plán dopravy, ve kterém se budou odrážet reálné dopravní potřeby.

 

Oznámení o uzavření hřbitova

kostelmaratice.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že ve čtvrtek dne 18. 10. 2018 bude hřbitov v Uherském Hradišti - Mařaticích z technických důvodů OTEVŘEN AŽ OD 11:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

 

Upozornění - dopravní omezení

Vážení občané, vzhledem k pracím, souvisejícím s připojováním 3 zájmových bodů k metropolitní síti města, dojde v rozmezí dnů od 10. až 20. října ke krátkodobým dopravním omezením na křižovatce ul. Husova a Revoluční a v ulici Šafaříkova. Za způsobené komplikace se omlouváme.

 

Svoz odpadů ve státní svátek 28. října 2018

odpady.jpg Vážení občané, ve státní svátek 28. 9. 2018 bude probíhat svoz odpadů bez změn. Sběrné dvory budou uzavřeny.

 

Výstavba nové zastávky omezí průchod po chodníku

IMG_6724.JPG Vážení občané, od soboty 18. srpna do konce měsíce srpna dojde k omezení průchodu po chodníku v úseku mezi nádražím ČD a přechodem pro chodce u OSSZ v ulici Na Stavidle.

 

Omezení průchodu mezi Zelným trhem a Prostřední ulicí

Vážení občané, ve dnech 15. a 16. srpna 2018 dojde z důvodu oprav výmalby na objektu Prostřední 40 k částečnému omezení v průchodu mezi Zelným trhem a Prostřední ulicí.

 

Změna termínu svozu bioodpadu

Vážení občané, z důvodu opravy vozovky v Mařaticích na Hliníku posouváme svoz bio odpadu v této lokalitě z pondělí 13. 8. 2018 na středu 15. 8. 2018 Děkujeme za pochopení.

 

Velkoplošné opravy komunikací - termíny

IMG_6184.jpg Vážení občané, na základě upřesnění zhotovitele zveřejňujeme termíny realizace velkoplošných oprav komunikací ve městě, které budou spojeny s omezením silničního provozu.

 

Oznámení o omezení provozu na silnici 1/50

IMG_20180703_100701.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že v termínu od 7. 7. 2018 do 17. 7. 2018 bude v úseku mezi Kunovicemi a Míkovicemi realizována stavba „Silnice 1/50 Kunovice - Míkovice před křižovatkou". Z tohoto důvodu bude v uvedeném termínu v dotčeném úseku částečné omezení silničního provozu – zúžení vozovky v pracovním úseku na jeden jízdní pruh o šířce 2,75 metru.