Informace úřadu

Oznámení KOVED - Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje

Vlakové nádraží.jpg Vážení občané, Městský úřad Uherské Hradiště obdržel oznámení Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje ohledně výlukové činnosti v dopravním uzlu Přerov, která může mít dopad v podobě zpoždění také na osobní a spěšné vlaky se zastávkami v Uherském Hradišti a ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

 

Poplatky za odpad v roce 2020

IMG_4904.JPG Vážení občané, předkládáme vám informace k místnímu poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů pro rok 2020

 

Svoz vánočních stromků

vyh1.jpg Vážení občané, po Vánocích se začnete zbavovat vánočních stromků. Prosíme, abyste vánoční stromečky ukládali pouze na místa k tomu určená a předcházeli tak zvýšenému nepořádku ve městě. Stromky budou, jako každý rok, v určené dny sváženy.

 

Provoz mateřských škol a školních družin v době vánočních prázdnin 2019

DSC00080.JPG Vánoční prázdniny jsou vyhlášeny od pondělí 23. prosince 2019 do pátku 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.

 

SPORŤÁK – Pohyb je zábava

Rybnicek sportak foceni Uherske Hradiste Sportovni hala12.jpg Ukázat dětem v Uherském Hradišti a okolí, že hýbat se a sportovat může být nejen potřebné, ale i zábavné, si před časem dali za cíl nadšenci ze Sportovní agentury Slovácko. Po pilotním projektu s Mateřskou školou 28. října na začátku tohoto roku se v tomto školním roce naplno pustili do spolupráce s dalšími školkami v Uherském Hradišti. Děti si pod vedením známých sportovců, profesionálních a zkušených trenérů mohou vyzkoušet základy hokeje, gymnastiky, atletiky, tenisu a fotbalu.

 

Výdej parkovacích karet na rok 2020

parkování.jpg Parkovací karty se vydávají od 9. 12. 2019 v úřední dny, každé pondělí, středu a pátek (kromě 27. 12. 2019 a 30. 12. 2019).

 

Záměr města Uherské Hradiště na pronájem prostor

78840852_440547866610331_8576163092897988608_n.png Prostory se nachází v historickém sklepení bývalé jezuitské koleje v centru Uherského Hradiště a naposledy byly využívány k prezentaci vín od vinařů ze Slovácké oblasti. Do roku 2012 byl prostor sklepení velmi úspěšně využíván jako restaurace s gastronomickým zaměřením. Tyto nádherné, historické sklepní prostory byly před nedávnem zrekonstruovány a nabízí zajímavé a turisticky žádané prostředí k podnikatelským aktivitám.

 

Provoz mateřských škol a školních družin v době vánočních prázdnin

12b.jpg Vážení rodiče, informujeme vás o provozu mateřských škol a školních družin základních škol zřízených městem v době vánočních prázdnin 2019.

 

Částečná uzavírka pohřebiště v Mařaticích

hrbitov.jpg Vážení občané, ve dnech 19. 11. – 21. 11. bude částečně omezen provoz na pohřebišti v Mařaticích z důvodu realizace stavebních prací. Prosíme návštěvníky hřbitova, aby při pohybu na pohřebišti dbali své osobní bezpečnosti a respektovali pokyny pracovníků zajišťující stavební práce.

 

Stávka škol v Uherském Hradišti

Jarošov.JPG Aktualizované informace ohledně stávky učitelů dne 6. listopadu 2019.

 

Oznámení o stavební činnosti - rekonstrukce sportovního areálu Mojmír

DSCN1976.JPG Vážení vlastníci a uživatelé nemovitostí v blízkosti sportovního areálu Mojmír, v období od 4. 11. 2019 do konce měsíce srpna 2020 bude v areálu sportovního areálu Mojmír v Uherském Hradišti probíhat rozsáhlá rekonstrukce.

 

Jste ochotní změnit své dopravní chování?

IMG_8395.JPG Jak se říká, vše je o lidech. Kdo z nás si aspoň jednou za čas nezanadává na řidiče aut, cyklistu nebo chodce? Avšak lepší než nadávat, je hledat optimální řešení. Nikdy nevyhovíme všem, ale můžeme situaci postupně zlepšovat. Právě z tohoto důvodu právě připravujeme Plán udržitelné městské mobility, který vznikne v rámci projektu „Pohyb v srdci Slovácka - Plán mobility".