2016  |  2015

Jak se nenechat napálit fake news?

zvol_si_info.jpg Mediální gramotnost je v dnešním světě zásadní dovedností. Přijďte se inspirovat, jak správně zpracovávat předkládané informace. Přednáška se koná 23. května v 18:30 v Kině Hvězda a vstup je zdarma.

Regenerace sídliště 28. října - druhá etapa

sídliště 28 října.jpg Město Uherské Hradiště začne v měsíci květnu s druhou etapou regenerace sídliště 28. října. Stavební práce za 16 milionů spočívající v revitalizaci prostranství mezi panelovými domy potrvají až do konce letošního října.

Šikovné ruce – vstupenka mezi laureáty Ceny Vladimíra Boučka

orig_Sbh C224 MI15020913000_0001.jpg Cena Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby udělovaná od roku 2005 městem Uherské Hradiště už zná své nositele za letošní rok.

O kurzy sebeobrany je velký zájem, proto pokračují i letos

pexels-photo-652348.jpg Vloni Městská policie Uherské Hradiště obnovila kurzy sebeobrany pro veřejnost. Letos se projekt, který by měl občany naučit, jak se bránit v případě napadení, pro svůj velký úspěch a oblíbenost vrací.

Scházejí vám peníze na opravy bydlení? Můžete si výhodně půjčit od města!

IMG_2813.JPG S úvěrem z Fondu rozvoje bydlení, který poskytuje město Uherské Hradiště, je možné si opravit nebo rekonstruovat dům nebo byt, upravit zahradu nebo rekreační objekt. Žádosti na II. pololetí letošního roku přijímáme do 28. června.

Děti z Hradišťánku vítaly jaro

IMG_1272.JPG Malí folkloristé vhodili v sobotu 6. dubna symbol zimy - Morenu do řeky Moravy a přivítali jaro.

Setkání starosty města s občany městské části Vésky

IMG_9155.JPG Vážení občané Vések, v úterý 9. dubna 2019 od 17:00 hodin se v místním kulturním zařízení ve Véskách uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

Setkání starosty města s občany městské části Míkovice

IMG_7199.JPG Vážení občané Míkovic, v pondělí 8. dubna 2019 od 17:00 hodin se v místním kulturním zařízení v Míkovicích uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

Zápisy do mateřských škol v roce 2019

IMG_8608.JPG V rozmezí od 13. do 16. května 2019 se v Uherském Hradišti uskuteční zápisy do mateřských škol. Prosíme rodiče (zákonné zástupce), aby s sebou k zápisu vzali svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

Setkání starosty města s občany městské části Sady

IMG_7898.JPG Vážení občané Sadů, ve čtvrtek 4. dubna 2019 od 17:00 hodin se MKS v Sadech uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

Nesvítí veřejné osvětlení? Stačí načíst kód a poslat zprávu!

IMG_20190206_094109.jpg Novinkou je v Uherském Hradišti komfortní a rychlá možnost nahlášení závady na veřejném osvětlení. A nemusíte nikam chodit ani telefonovat. Závadu nahlásíte přímo z místa, kde světlo nefunguje. Na všechny sloupy (ale i rozvodné skříně apod.) byly nainstalovány štítky s ID číslem a QR kódem.

O ruční úklid města je nouze, pomůže společnost Naděje

20170428_085204.jpg Úklid města je nekonečným příběhem, u kterého se nikdy nedá říci, že je práce definitivně hotová. Také proto je cílem města zvýšit podíl ručního úklidu veřejných ploch, který má zejména při určité pravidelnosti provádění nemalý význam na celkovou čistotu veřejného prostoru.

Také letos pokračuje modernizace učeben základních škol

IMG_9448.JPG Nutné stavební úpravy, ale i pořízení nového vybavení jsou součástí projektů modernizace učeben pro výuku tzv. klíčových kompetencí, které od loňska probíhají v pěti městských základních školách. V roce 2018 se modernizace týkala učeben v ZŠ Za Alejí a ZŠ UNESCO. V tomto roce přicházejí na řadu ZŠ Větrná, ZŠ TGM Mařatice a ZŠ Jarošov.

Skutečný příběh o dopadu drog přijel po kolejích

IMG_1145.JPG Protidrogový vlak Revolution Train přijel do Uherského Hradiště. Dovnitř mohou školy, ale i veřejnost. Unikátní souprava se zdrží do pondělí 1. dubna.

Bronz pro Uherské Hradiště v soutěži Město pro byznys

_5MM8669_pan.jpg Třetí místo z celkových 13 ve Zlínském kraji získalo Uherské Hradiště za loňský rok v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys. V něm analytici agentury Datank hodnotí všechny obce s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.