2016  |  2015

Divadlo nerušíme, uklidňuje město

divadlo_l.jpg V některých médiích a na sociálních sítích se objevily informace, že město Uherské Hradiště zvažuje řešit složitou situaci s financováním Slováckého divadla jeho zrušením. Taková zpráva je dezinformační.

Zajištění bezpečnosti kolem kašny před Sportovní halou

kasna_STAV2.jpg Tři pylony u kašny před Sportovní halou na náměstí Míru, které symbolizují stupně vítězů, budou odstraněny. Jsou v havarijním stavu.

Město má nový informační a navigační systém

IMG_1715.JPG Když přijedete do města, kde jste nikdy před tím nebyli, určitě uvítáte, když si na nejbližším místě budete moci přečíst, kde právě stojíte nebo kudy se máte vydat, když hledáte konkrétní místo nebo historickou památku. Informace chcete dostat hned, nadto přehledně a jasně. A když navíc jejich podání lahodí oku, jistě to oceníte.

Na dětské hřiště ve Véskách přibydou nové prvky

IMG_8566.JPG Uherské Hradiště pokračuje v opravách a modernizaci dětských hřišť. Nyní je na řadě komplexní obnova dětského hřiště v části města Vésky, v ulici Padělky, na které město nechá umístit nové herní prvky. Revitalizace hřiště, která se uskuteční v červenci, přijde město na více než 800 tisíc korun.

Partnerství oslavili hudbou

DSC00112.JPG 25. výročí partnerství a spolupráce si o prvním červnovém víkendu připomněla města Uherské Hradiště a německý Mayen slavnostním koncertem v kostele Sv. Františka Xaverského.

Každá informace pomůže - Anketa ke zlepšení MHD

Výstk.JPG Vážení občané, město Uherské Hradiště připravilo anketu k MHD, které se můžete zúčastnit buď elektronicky nebo písemně - anketní lístky jsou součástí červnového čísla Zpravodaje města Uherské Hradiště nebo jsou k vyzvednutí na kontaktních místech - na podatelně městského úřadu a Městském informačním centru.

Dýchací přístroje pro hasiče

11126231_749847081795956_1527456655208868467_n.jpg Dva špičkové dýchací přístroje dostali dobrovolní hasiči z Mařatic. Jednotka zřizovaná městem Uherské Hradiště zasahuje na území města při požárech budov nebo polního porostu a její dovybavení dýchacími přístroji podstatně zvyšuje její akceschopnost.

Záhon na Velehradské třídě pokvete pestrými barvami

ilustrační foto.jpg Ve snaze oživit frekventovaná místa kvetoucími rostlinami zahájilo město Uherské Hradiště vznik květinového záhonu mezi autobusovým nádražím a rušnou Velehradskou třídou. Na ploše cca 500 m² bude vyseta směs trvalek a letniček. Než pestrobarevný záhon vyroste si počkáme, ale výsledek by měl být pastvou pro oči.

Keramickou popelnici nepůjčujeme. Uherské Hradiště počtvrté vyhrálo soutěž v třídění odpadů!

DSC00007.JPG Opět úspěch! Ve třináctém ročníku soutěže „O keramickou popelnici“ ve Zlínském kraji se Uherské Hradiště umístilo na prvním místě. Vítězství v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel obhájilo už počtvrté v řadě.

Uherské Hradiště má druhý nejpřívětivější úřad v kraji

IMG_3486.jpg Druhé místo mezi městy Zlínského kraje obsadilo Uherské Hradiště v soutěži úřadů, kterou každý rok vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR pod názvem Přívětivý úřad v kategorii obcí III. typu.

Město vydalo nová pravidla pro nakládání s bytovým fondem

IMG_2517.JPG Troje nová pravidla pro nakládání s bytovým fondem města vydalo město Uherské Hradiště. Zcela nová pravidla vznikla pro přidělování bytů se soutěženým nájemným a bytů startovacích, pro přidělování standardních bytů byl předpis pouze doplněn. Všechna nová pravidla jsou platná od 21. května 2019.

Uherské Hradiště úspěšné v soutěži Stavba roku 2018

20190516_190551.jpg Loňská obnova prastarých městských hradeb v Kollárově ulici a rekonstrukce budovy ZUŠ na Mariánském náměstí přinesly Uherskému Hradišti čestná uznání na slavnostním vyhlášení soutěže Stavby roku 2018 Zlínského kraje, které se konalo 16. května v Uherském Brodě.

„TAK UŽ TO VÍŠ,“ poučuje komiksová postavička

plechovka – kopie.jpg Město Uherské Hradiště přichází s kampaní, která pomocí mini-komiksů upozorňuje občany na některé zásady či novinky nakládání s odpady. Jednoduchá postavička děvčete, kterou vytvořila studentka UMPRUM Uherské Hradiště Jana Zháňalová poukazuje na černé skládky, nakládání s kovovým odpadem, nutnost sešlapávání PET lahví nebo rozkládání papírových krabic před vyhozením.

Setkání starosty města s občany městské části Rybárny

Rybarny15.JPG Vážení občané Rybáren, v úterý 21. května 2019 od 17:00 hodin se v salonku bývalé Restaurace Koruna uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

Nejlepší lidoví výrobci převzali v Uherském Hradišti ceny za svou práci

DSC_3313.JPG Podruhé v historii se předávaly dvě ceny pro lidové výrobce v jeden čas a na jednom pódiu. Pro Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby, kterou uděluje město Uherské Hradiště, si v úterý 14. května do uherskohradišťské Reduty přišly Jarmila Kraváčková za práci z textilních vláken – vyšívání na výřez a Gabriela Majíčková za užitkovou a dekorativní keramiku. Čestné uznání pak připadlo Antonii Dostálkové za významný přínos v oblasti výtvarných dovedností inspirovaných tradičními textilními technikami a za práci s modrotiskem. Mistrem tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje se stali Marie Vlčková z Uherského Ostrohu za výrobu kraslic, Blanka Ammann z Huslenek, která vyniká v tzv. pletení na rámu a Jaroslav Němec, jehož doménou je výroba předmětů ze slámy.