2016  |  2015

Ceny města Uherské Hradiště za rok 2018 byly slavnostně předány

kop.jpg Výjimečná a oblíbená choreografka Ladislava Košíková a nejúspěšnější český profesionální trenér v ženské házené Jiří Zerzáň převzali dne 13. října 2019 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2018. Slavnostní předávání cen ve Slováckém divadle bylo spojeno s připomínkou 30. výročí listopadových událostí roku 1989.

Připomeňte si, jak se město změnilo za 30 let

DSC00604.JPG Jednou z akcí k 30. výročí listopadových událostí roku 1989 je venkovní fotografická výstava Proměny města, která je umístěna na Mariánském náměstí. Má poměrně jednoduchý obsah: je založena na fotografickém srovnání vzhledu města v odstupu 3 dekád. Na příkladech srovnávacích fotografií „před a nyní“ připomínají autoři proměny jednotlivých míst, domů a prostranství v památkové zóně Uherského Hradiště.

Výklenková kaplička v novém hávu

PA010772.JPG Barokní kaplička poblíž mařatického hřbitova se po letech vyloupla do krásy. Město památku stráženou dvěma monumentálními stromy, kaštanem a lípou, získalo do svého majetku na začátku roku 2018. Přes to, že o ni původní majitelé pečovali, zásadní obnova této kulturní památky z druhé poloviny 18. století byla nad jejich síly.

Výtěžek letošní vánoční sbírky připadne nízkoprahovému zařízení TULiP

IMG_0207.JPG Město Uherské Hradiště pořádá každým rokem v předvánočním období charitativně zaměřenou veřejnou sbírku, a to již od roku 2003. Je již tradicí, že peníze, které se ve sbírce vyberou, připadnou některému ze sociálních zařízení, spolku nebo organizaci, které pečují o děti a mládež.

Sportovní areál na Mojmíru se konečně dočká rekonstrukce

DSCN1978.JPG Ještě letos na podzim začne dlouho očekávaná obnova zdevastovaného sportovního areálu na sídlišti Mojmír. Za 33,5 milionu zde vznikne moderní sportoviště pro nejširší využití.

Za nezištnou pomoc druhým dostali zlaté kříže

DSC00749.JPG Zlatými kříži III. třídy za 80 odběrů byli v úterý 1. října na uherskohradišťské radnici oceněni bezpříspěvkoví dárci krve.

Pestré barvy květin rozzáří příští jaro Sokolovskou

cibuloviny.jpg Doslova nadšení vyvolala v letošním roce úprava záhonu podél autobusového nádraží na Velehradské třídě, kde byla vyseta pestrá směs letniček a trvalek. Proto se město Uherské Hradiště pustilo do dalšího rozšiřování květinové výzdoby.Tentokrát se jedná o cibuloviny, jejichž výsadba ozdobí travnaté plochy podél ulice Sokolovské.

Slováckou búdu ozdobila podobizna legendy folkloru J.V. Staňka

IMG_20190927_173616.jpg Reliéf s podobiznou nestora slováckého folkloru Jaroslava Václava Staňka odhalili v pátek 27. září nadšenci pro lidovou kulturu na zdi Slovácké Búdy ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti.

S úvěry od města si lidé opravují bydlení

archi.jpg Celkem 9 dalších občanů Uherského Hradiště si za celkovou částku přesahující 2, 2 milionu korun opraví své bydlení s úvěrem od radnice. O úvěr na opravy domu, bytu, zahrady či rekreačního objektu si můžete požádat také vy. Lhůta pro doručení žádostí o dotace na I. pololetí 2020 je od 10. 10. 2019 do 09. 12. 2019 (do 17:00 hodin).

Tři městské školy se mohou pochlubit novými učebnami

IMG_5028.JPG Stavební úpravy, ale i pořízení nového vybavení, bezbariérovost a připojení k internetu byly součástí modernizace učeben ve 3 městských základních školách. Zatímco v loňském roce se modernizace učeben týkala ZŠ Za Alejí a ZŠ UNESCO, letos přišly na řadu základní školy v Jarošově, na Větrné a v Mařaticích.

Žáci poměřili síly v šesti atletických disciplínách

DSC00678.JPG Atletické závody žactva "O pohár starosty města Uherské Hradiště" se uskutečnily dne 18. září na Městském atletickém stadion Dany Zátopkové. Celkové prvenství obhájila ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, druhé místo připadlo ZŠ Staré Město, třetí skončila ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod.

Rekonstrukce vnitřních prostor ZŠ UNESCO

IMG_3153.JPG V nejstarší uherskohradišťské základní škole, ZŠ UNESCO, skončil v září 3 měsíce trvající stavební ruch a žáci i kantoři si oddechli. V budově školy je čeká vylepšené vnitřní prostředí, zejména co se týká hygienického zázemí. Město zde dokončilo závěrečné dvě etapy rekonstrukce vnitřních prostor za takřka 29 milionů korun. Všechny tři etapy rekonstrukce si však vyžádaly částku mnohem vyšší – celkem 65,4 milionu korun.

Na lavičkách ve městě hraje hudba

IMG_3156.JPG Základní umělecká škola v Uherském Hradišti v poslední době už několikrát dokázala proměnit svůj záměr přenést umění svých učitelů a žáků přímo do ulic města ve skutečnost. Nejnovějším počinem je projekt s názvem „Hudební lavičky“. Za podpory města vznikly v centru města lavičky, které lidem hrají hudbu.

Seniorská obálka

doc.jpg Také v Uherském Hradišti mohou staří lidé či osoby se zdravotním postižením využít tzv. Seniorskou obálku. Jedná se o tiskopis, jehož účelem je pomoci při řešení případné krizové situace. Záchranáři se tak bez zbytečného prodlení dozvědí, koho ošetřují, jaký je jeho zdravotní stav či jaké bere léky.

Město postaví další zastávky MHD, tentokrát ve Staré Tenici

IMG_4687.JPG Budování obousměrné autobusové zastávky ve Staré Tenici plánuje na podzim uherskohradišťská radnice. Práce by měly začít 1. října. Nové zastávky přijdou město na 2,6 milionu korun.