2016  |  2015

Těšíme se na vás. Roztančíme celé Hradiště!

IMG_5812.JPG Už sedmnácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek pořádá v sobotu 7. a v neděli 8. září 2019 město Uherské Hradiště. Historické centrum města, ale i všechny parky, náměstí a prostranství zaplní krojovaní z blízkého i širokého okolí. V pestrobarevném víru obou víkendových dnů se návštěvníkům představí desítky vinařů, folklorních souborů a skupin, hudebních a tanečních těles i řemeslníků. Své brány otevřou také památky města, a to včetně těch, které jsou v průběhu roku běžně uzavřeny.

Mateřská škola v Sadech se dočkala zásadní rekonstrukce

IMG_2500.JPG Obnovený vzhled a zbrusu novou přístavbu dostala mateřská škola v Sadech. Akce, při které město Uherské Hradiště školku zásadním způsobem zrekonstruovalo, si vyžádala náklady přes 17 milionů korun.

Konec léta stráví děti na opravených hřištích

IMG_3317.JPG Už jsme informovali o tom, že město pracuje na modernizaci dalších dětských hřišť - konkrétně hřiště na Větrné ulici na Východě a ve Ztracené ulici v Sadech. Nyní už hlásíme hotovo! Od poloviny srpna už děti mohou tato hřiště naplno využívat.

Rekonstrukce kašny v Bastionu je v plném proudu

IMG_20190807_062950.jpg Každý, kdo ještě nedávno prošel parkem Bastion, si určitě povšiml špatného stavu místní kašny. Práce na její obnově začaly v první polovině letních prázdnin. Kašna dozná značných technologických novinek, ale i estetických.

První z akcí k sametové revoluci právě probíhá, další se chystají

005_2_masarykovonamesti.jpg Palackého náměstí v Uherském Hradišti zdobí v těchto dnech dvaadvacet panelů se 107 fotografiemi z období sametové revoluce 1989. Město hostí premiérovou verzi fotografické výstavy České tiskové kanceláře s názvem Okamžiky sametové revoluce, připravené k 30. výročí listopadových událostí. Jedná se o první veřejnou akci města Uherské Hradiště, která se váže k oslavám, další jsou ve stádiu příprav. Podílet se na nich mohou i sami občané města.

Lavičky s USB napájením a wi-fi připojením? Nyní v Uherském Hradišti!

IMG_2899.JPG Chcete pohodlně chatovat pomocí bezplatného wi-fi připojení a přitom si dobíjet mobil nebo tablet přímo z lavičky, na které sedíte? I tak mohou v budoucnu vypadat prvky městského mobiliáře. Stoličky s USB napájením a lavičku s bezplatnou wi-fi si mohou po dobu letošní Letní filmové školy vyzkoušet obyvatelé i návštěvníci Uherského Hradiště.

Okamžiky sametové revoluce doprovázejí Letní filmovou školu

IMG_0762.JPG Dvaadvacet panelů se 107 fotografiemi z období sametové revoluce 1989 zaplnilo chodník na Palackého náměstí v Uherském Hradišti. Město hostí premiérovou verzi fotografické výstavy České tiskové kanceláře, připravené k 30. výročí listopadových událostí. Výstava Okamžiky sametové revoluce potrvá do 20. září.

U kontejnerů se stále objevuje velkoobjemový odpad

IMG_20180904_085936.jpg Někteří lidé, bez ohledu na ostatní, nechávají u kontejnerů odpad nejrůznějšího druhu, kusy nábytku, staré matrace, vysloužilé elektrospotřebiče, či nejrůznější odpad z rekonstrukcí bytů a spoléhají na to, že po nich někdo jiný nepořádek uklidí. Město upozorňuje, že takový odpad patří výhradně do sběrných dvorů.

Město představilo návrhy architektů na řešení Štěpnic

IMG_2106.JPG Výsledné práce představující vize architektů, kteří se v první polovině roku zúčastnili urbanisticko-architektonické soutěže „Centrum Štěpnice – Uherské Hradiště“, jsou od čtvrtku 18. července k vidění v chodbě bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí. Expozice potrvá až do 27. srpna 2019.

Parkování a úpravy prostor u hřbitova v Mařaticích

DSC00182.JPG Návštěvníkům hřbitova v Mařaticích i cestujícím městskou hromadnou dopravou se ulevilo. Město dokončilo úpravy prostranství prostor kolem hřbitova, vybudovalo parkoviště i autobusovou zastávku.

Město dokončilo rekonstrukci ulice Před Branou v Jarošově

DSC00130.JPG Obyvatelé ulice Před Branou v Jarošově se dočkali nové kanalizace i povrchu vozovky, opraveno bylo i veřejné osvětlení. Nová kanalizace by se měla pozitivně promítnout také do stavu jarošovského potoka.

Aukce bytů na Průmyslové ulici

e-co.jpg Město Uherské Hradiště dokončuje druhou vlnu prodeje části městských bytů. K prodeji je připraveno 5 volných bytů na ulici Průmyslová. Při prodeji bytů použije město poprvé v historii metodu elektronické aukce. Byty budou draženy jednotlivě od konce měsíce srpna.

Bezpečnější přechod pro chodce u Slováckého divadla ve večerních hodinách

semafor u divadla.JPG Zvýšený pohyb chodců u Slováckého divadla ve večerních hodinách si vyžádal změnu režimu světelného signalizačního zařízení na křižovatce Velehradské třídy a ulice Vodní. Změna spočívá v prodloužení funkčnosti semaforu u Slováckého divadla do 22:30 hodin.

Také ve Véskách už mají hotové hřiště s moderními prvky

IMG_2223.JPG Komplexní obnova dětského hřiště se uskutečnila v minulých týdnech v ulici Padělky v části města Vésky. Město na hřiště nechalo umístit nové herní prvky za více než 800 tisíc korun.

Okolí památníku obětem komunismu je konečně důstojné

IMG_20190708_150256.jpg Pamatujete, jak nevzhledně a zanedbaně působilo ještě nedávno místo kolem památníku obětem komunismu na Palackého náměstí? Nyní je všechno jinak, pietní místo obklopují nové záhony s trvalkami a nové stromy.