2016  |  2015

Opravená ulice Růžová v centru města už slouží lidem

Růžová.jpg Město Uherské Hradiště pokračuje v revitalizaci vybraných ulic městské památkové zóny. V měsíci červnu dokončila radnice revitalizaci veřejných uličních prostor v ulici Růžová za více než 4,8 milionu korun.

Dva kříže na území města prokoukly po letech opět do krásy

IMG_5791.JPG Prvními zrestaurovanými památkami na území města v letošním roce jsou dva kříže. Jeden stojí v ulici Solná cesta v části města Sady, druhý ve Vinohradské ulici.

Svůj informační systém chce město rozšířit o nové vitríny

IMG_1714a.JPG O 6 nových informačních hnízd po pěti vitrínách a 3 samostatně stojící vitríny chce město Uherské Hradiště rozšířit svůj informační a navigační systém. Cílem je zlepšení informovanosti a orientace návštěvníků a obyvatel města v nabídce pořádaných akcí. Náklady 2,5 milionu korun by měla z poloviny pokrýt dotace ministerstva pro místní rozvoj.

Vyznamenání starosty města pro 1. FC Slovácko

IMG_7037.JPG Starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha vyznamenal v pátek 17. června tým 1. FC Slovácko za 1. místo v poháru MOL Cup v sezóně 2021/22.

Česko/slovenské okamžiky připomene výstava fotografií

2.jpeg Uherské Hradiště bude letos opět hostit venkovní fotografickou výstavu, kterou ve spolupráci s městem připravuje Česká tisková kancelář (ČTK). Po předchozích úspěšných výstavách mapujících například vznik a důležité události naší republiky, Sametovou revoluci, významné olympijské úspěchy československých sportovců či cenzuru ve fotožurnalistice, přichází na řadu expozice s názvem Česko/slovenské okamžiky.

Slovácké divadlo se dočká nutné opravy toalet

divadlo_l.jpg Město Uherské Hradiště již v loňském roce rozhodlo, že opraví hygienická zařízení v budově Slováckého divadla. Oprava proběhne v době divadelních prázdnin a město přijde na 1,67 milionu korun.

Město opraví dětské hřiště v ulici B. Buchlovana i sportovní plácek na Revoluční

Hřiště B. Buchlovana vizualizace.jpg Dětské hřiště na sídlišti Východ u ulice B. Buchlovana s vysloužilými dřevěnými herními prvky již nesplňuje normy a město hrací plochu za 2,17 milionu korun kompletně obnoví. Stejně tak i sportovní plácek v ulici Revoluční, který se nachází v havarijním stavu.

Ministryně obrany navštívila Uherské Hradiště

IMG_4395.JPG Ministryně obrany České republiky Jana Černochová v pátek 10. června zavítala během své návštěvě vybraných firem českého obranného průmyslu v Uherském Hradišti a blízkém okolí – LET Kunovice, Česká zbrojovka Uherský Brod, MESIT holding a EVPÚ Defence Uherské Hradiště také na uherskohradišťskou radnici.

Uherské Hradiště triumfovalo v celostátní soutěži O křišťálovou popelnici

abr.jpg Uherské Hradiště mělo za loňský rok nejlepší systém sběru a třídění odpadů v celé České republice a stalo se vítězem 18. ročníku soutěže O křišťálovou popelnici, jejíž výsledky byly vyhlášeny 8. června na konferenci Odpady a obce v Hradci Králové. Cena je každoročně udělována obci nebo městu s nejlepším odpadovým hospodářstvím.

Ceny Vladimíra Boučka rozdány novým držitelům

DSC_4269.jpg Helena Lakosilová, která šije lidové kroje a Adéla Volná, věnující se práci s hlínou v kamenině a hrnčině, si 7. června v uherskohradišťské Redutě převzaly Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Za celoživotní práci pro folklorní soubory v Uherském Hradišti v oblasti šití a péče o kroje dostala čestné uznání při této ceně Marie Slaníková.

Dobrovolní hasiči z Mařatic dostanou nové vysílačky i oděvy

dýchací přístroje - hasiči - kopie.jpg Nákup prostředků požární ochrany a osobních ochranných prostředků pro jednotku sboru dobrovolných hasičů Mařatice schválila na své schůzi dne 30. května rada města.

Dubnová výzva 10 000 kroků opět přitáhla řadu zájemců

IMG_6950.JPG Přes 25 tisíc kilometrů nachodila dohromady více než stovka účastníků z Uherského Hradiště a jeho okolí v letošní dubnové výzvě 10 000 kroků. Aktivita, která má za cíl přimět lidi k přirozenému fyzickému pohybu, oslovila na jaře po celé České republice téměř 13 tisíc zájemců. V úterý 24. května úspěšné účastníky výzvy přijal v obřadní síni radnice místostarosta města Jaroslav Zatloukal.

Poplatek za obecní systém odpadového hospodářství v roce 2022

IMG_3242.jpg Poplatek za obecní systém odpadového hospodářství je stanoven obecně závaznou vyhláškou města Uherské Hradiště (č. 4/2021). Pro rok 2022 zůstává poplatek ve stejné výši jako v předcházejícím roce, to znamená 500 korun na osobu a rok. Splatnost poplatku je 31. května 2022.

Dětské hřiště ve Smetanových sadech dostane novou, moderní podobu

IS0525CZ_Option1_05.RGB_color.0011.jpg Pro své umístění vysoce využívané dětské hřiště ve Smetanových sadech se dočká celkové obnovy. Na místě zastaralých prvků z akátového dřeva, jejichž životnost už je za hranicí únosnosti, vyroste nové, moderní a materiálově odolné hřiště pro 21. století. Primárním cílem je zvýšení atraktivity celé lokality a funkčnosti herního vyžití.

Město obnoví parkovací automaty

20220509_110810.jpg Nákup 10 nových parkovacích automatů a jejich osazení do centra města schválila na své schůzi 9. května rada města. Nové parkovací automaty budou kromě nezbytné komunikační technologie 4G sítě umožňovat nad rámec základní hotovostní platby také bezkontaktní platby.