2016  |  2015

V Uherském Hradiště se uplatňují příklady úspěšných adaptací

DSC00090.JPG Město Uherské Hradiště drží krok s aktuálními trendy při uplatňování adaptačních opatření na změny klimatu. V rámci samotného města i v širším regionu lze nalézt celou řadu menších či větších příkladů dobré praxe, které přispívají k lepšímu nakládání s dešťovými vodami, zlepšování stavu krajiny a ochraně před vysokými teplotami.

Zastupitelé rozhodli, kterými variantami řešení paliva v teplárně se budou dále zabývat

Teplárna_a.jpg Definitivní vyloučení tří variant řešení budoucí změny paliva v místní teplárně odsouhlasili dne 14. června 2021 zastupitelé města. Současné palivo - uhelný prach, bioplynová stanice či spalování biomasy v Uherském Hradišti nebudou. Zastupitelé zároveň uložili radě města, aby předložila návrh na nejvhodnější způsob zajišťování výroby tepelné a elektrické energie společností CTZ s. r. o. po roce 2024.

Městem pro byznys je opět Uherské Hradiště

titulní strana.jpg Uherské Hradiště obhájilo své první místo výzkumu Město pro byznys. Vloni vyhrálo Uherské Hradiště krajské kolo poprvé. Výzkum hodnotí jak podnikatelské prostředí ve městě, tak také přístup veřejné správy.

Novými školními dílnami se pochlubila ZŠ UNESCO

IMG_5671.JPG Ve školních dílnách Základní školy v Uherském Hradišti se uskutečnila rozsáhlá rekonstrukce a obměna žákovských pracovišť. Škola zde plánuje učit nejen základní dílenské dovednosti, ale chce také propojovat dílny s moderními digitálními technologiemi.

Nové centrum HUB 123 otevře příležitosti pro začínající podnikatele

IMG_5666.JPG Podpisem memoranda o založení a podpoře coworkingového centra HUB 123 v Uherském Hradišti odstartoval proces finálních příprav k zahájení provozu zařízení, kde budou moci nabírat své první zkušenosti začínající podnikatelé.

Odborníci představili v Uherském Hradišti studii o budoucnosti paliva v teplárně

Teplárna_a.jpg Zbavit se dosavadního paliva v místní teplárně, kterým je uhelný prach, se ve spolupráci s místní teplárenskou společností CTZ s.r.o. snaží město Uherské Hradiště. Spalování uhlí v teplárně Mařatice chce nahradit jiným palivem nebo palivovým mixem, které bude v budoucích desetiletích teplárna využívat k výrobě tepla a elektřiny. Odborníci z Ústavu procesního inženýrství VUT Brno nyní představili studii, ve které vyhodnotili jednotlivé varianty řešení.

Stará radnice v Uherském Hradišti by měla sloužit zejména veřejnosti

_20_3412.jpg Investiční záměr na využití kulturní památky v samotném centru města, Staré radnice, má na stole uherskohradišťská radnice. Město by chtělo, aby v cenný objekt v Prostřední ulici sloužil občanům i návštěvníkům města jako reprezentativní sídlo Městského informačního centra a kulturně historických expozic, které by doplňovaly prostory kavárny či prodejna regionálních výrobků. Na nádvoří objektu by radnice ráda viděla prostor pro pořádání kulturních a společenských akcí.

Město bude opravovat kulturní zařízení v Mařaticích, právě vzniká projekt

MKZ_MAŘATICE.jpg Místní kulturní zařízení v Uherském Hradišti-Mařaticích se potýká s mnoha problémy, které chce město vyřešit. Celkový stavební stav objektu je dlouhodobě neuspokojivý, přičemž největší starosti dělá městu pronikání vlhkosti do konstrukcí budov.

Město upravilo ceník služeb na pohřebištích

IMG_0427.jpg Náklady na práci spojenou s hřbitovními službami a na provoz pohřebišť rostou, lidé si nově za hřbitovní služby budou muset připlatit. Město Uherské Hradiště po 13 letech upravuje ceník služeb na pohřebištích. Nový Ceník hřbitovních služeb odsouhlasila dne 10. května 2021 rada města.

Barokní socha Panny Marie Bolestné nově ošetřena

P5050003.JPG V měsíci květnu byla dokončena první letošní obnova drobných památek. Barokní sochu Panny Marie Bolestné ve Vinohradské ulici nákladem necelých 50 tisíc korun rekonzervoval Tomáš Martinák.

Město má záměr nahradit starý zimní stadion novým, moderním

IMG_0722.JPG Starý zimní stadion odstranit a na jeho místě postavit nový, moderní stadion s dvěma ledovými plochami. Takovouto variantu investičního záměru „Zimní stadion Uherské Hradiště“ schválila rada města a uložila odboru investic, aby začal s přípravnými pracemi celého procesu.

Ruina v Rybárnách je zdemolována, projektuje se dopravní řešení celé lokality

IMG_0303.JPG Město Uherské Hradiště nechalo zdemolovat problematický rohový objekt domu č. 53 v ulici Šaňákova v Rybárnách. Odstraněním ruiny domu se uvolňuje prostor, který bude součástí celého dopravního řešení dané lokality.

Památku 76 let od osvobození města provázela tichá vzpomínka

1.JPG Už druhý rok po sobě si město Uherské Hradiště připomnělo výročí konce druhé světové války bez účasti veřejnosti. Pietní akt na náměstí Míru se z důvodu mimořádných opatření konal v pátek 30. dubna pouze jako tiché připomenutí událostí roku 1945.

I druhá vodopropustná parkovací plocha ve Štěpnicích už je hotová

20210421_080637.jpg Parkovací plocha na ulici Štěpnická (vedle Masára) dostala, podobně jako nedávno dokončená parkovací plocha na ulici Zahradní, nový povrch, který propouští vodu. Obě parkovací plochy dohromady pojmou celkem 101 parkujících automobilů.

Udělení Ceny Vladimíra Boučka v roce 2021

ukázka řezbářské práce Jiřího Mahra.png Zastupitelstvo města Uherské Hradiště udělilo dne 26. 4. 2021 Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby řezbáři Jiřímu Mahrovi a Soni Kölblové, která šije tradiční lidové oděvy. Čestné uznání udělili zastupitelé Jiřímu Machaníčkovi za celoživotní přínos v oboru práce se dřevem.