2016  |  2015

Tiskové prohlášení k prověření zásahu strážníků městské policie

DSCN9009 - kopie.JPG V souvislosti se zákrokem Městské policie Uherské Hradiště dne 10. 3. 2021 v Havlíčkově ulici v Uherském Hradišti podal starosta města Ing. Stanislav Blaha podnět na Policii ČR k prošetření daného incidentu. Dle vyrozumění Policie ČR v uvedeném zákroku strážníků nedošlo k naplnění znaků skutkové podstaty jakéhokoliv trestného činu ani nebyly zjištěny skutečnosti nasvědčující spáchání přestupku.

Problém s odkládáním harampádí ke kontejnerům se zlepšil, někde ale stále přetrvává

sběr odpadu.JPG Město Uherské Hradiště se dlouhodobě potýká s černými skládkami na svém území. V loňském roce se situace s nevhodným odkládáním odpadu mírně zlepšila, stále však není uspokojující. Za ušetřené peníze na likvidaci skládek město opravuje kontejnerová stání.

Na apríla začalo v Uherském Hradišti fungovat půjčování sdílených kol

IMG_5577.JPG Prvním dnem měsíce dubna odstartoval v Uherském Hradišti pilotní projekt půjčování sdílených jízdních kol společnosti nextbike. Pro občany města a jeho návštěvníky je ve městě připraveno 75 jízdních kol, která si mohou zapůjčit k cestám po městě a na stanovišti v cíli cesty kola zase vrátit. Město chce podporou projektu rozšířit možnosti rychlého přesunu v rámci města bez nutnosti užít vlastní kolo, případně osobní vozidlo.

Organizační změna ve Slováckém divadle - tiskové prohlášení

20170606_093131.jpg Z ekonomických důvodů dojde ve Slováckém divadle k 1. 6. 2021 k organizační změně, která má za následek snížení počtu zaměstnanců. Snížení počtu zaměstnanců se týká 7 zaměstnanců divadla na pozici herec/herečka a 1 zaměstnance na pozici nápovědy (odchází do důchodu).

Hlavní křižovatka v Uherském Hradišti se bude v dubnu opravovat - aktualizováno

hlavní křižovatka.jpg Ředitelství silnic a dálnic ČR počítá v letošním roce s plošnou opravou silničního průtahu v místě hlavní křižovatky v Uherském Hradišti, tedy křižovatky silnice I/55 s ulicemi Sokolovská a Všehrdova. Termín opravy je naplánován od 6. do 23. 4. 2021.

Dřevěné herní prvky na dětských hřištích dožívají

IMG_0776.JPG V minulých týdnech se uskutečnila roční hlavní revize herních prvků na dětských hřištích. Revize realizované odbornou nezávislou firmou musí ctít přísné technické předpisy a řada dřevěných prvků na 16 ze 49 uherskohradišťských dětských hřišť už byla letos revizí označena za nevyhovující.

Dubnová výzva 10 000 kroků. Pojďte to zkusit a vyhrajete

desetisic.jpeg Uherské Hradiště se připojuje k národní výzvě 10 000 kroků, která je postavena na pravidelné denní chůzi a do které se můžete zapojit také vy. Primárním cílem není denně ujít 10 000 kroků, ale začít chodit pravidelně a víc než dosud. Odpovědí vám může být nejen pevnější zdraví, ale snad i možnost poznat při chůzi či běhu místa, kterých si z auta či autobusu nemůžete všimnout.

Modrá kola v ulicích města

DSC01914.jpg Od měsíce dubna startuje v Uherském Hradišti pilotní projekt sdílených jízdních kol. Pro občany města a jeho návštěvníky bude po městě k dispozici 75 sdílených jízdních kol městského typu, provozovaných společností Nextbike.

Tři objekty v městské památkové zóně dostanou dotace na opravy

vstup Kostel Zv.P.Marie.png Obnova hradební zdi v Dlouhé ulici a opravy vstupních dveří do budovy střední uměleckoprůmyslové školy a do kostela Zvěstování Panny Marie budou v letošním roce provedeny za přispění dotací z Ministerstva kultury.

TISKOVÁ ZPRÁVA K ZÁKROKU MĚSTSKÉ POLICIE V HAVLÍČKOVĚ ULICI

Město Uherské Hradiště řeší zákrok strážníků Městské policie Uherské Hradiště, při kterém bylo dne 10. 3. 2021 zjištěno porušování aktuálně platného mimořádného opatření, kterým se nařizuje nosit ve veřejném prostoru v zastavěné části města předepsanou ochranu nosu a úst. Při zákroku strážníků bylo užito donucovacích prostředků, které starosta Stanislav Blaha označil za neadekvátní dané situaci a označil je za lidsky necitlivé.

ZÁKROK MĚSTSKÉ POLICIE V HAVLÍČKOVĚ ULICI

IMG_2813.JPG V souvislosti se zákrokem Městské policie Uherské Hradiště dne 10. 3. 2021 v Havlíčkově ulici v Uherském Hradišti vydává město Uherské Hradiště toto TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ

Město chystá regeneraci veřejné zeleně v kruhových objezdech

IMG_0042.JPG V letošním roce bychom se měli dočkat nových výsadeb trvalkových záhonů uvnitř kruhových objezdů na ulicích Sokolovská, Verbířská a Stojanova. Stávající výsadby už dosluhují, čemuž se vzhledem k datu jejich výsadby v roce 2013 ani nemůžeme divit. Ačkoliv hovoříme o „trvalkách“, životnost těchto rostlin se obecně pohybuje od 3 do 10 let v závislosti na zvoleném druhu, podmínkách stanoviště, povětrnostních podmínkách a péči o výsadby.

Kdo by měl dostat Cenu města Uherské Hradiště?

3645.jpg Myslíte si, že máte ve svém okolí osobnost, která by si zasloužila být oceněna Cenou města Uherské Hradiště? Pak máte jedinečnou příležitost! Uherskohradišťská radnice právě přijímá návrhy na udělení Ceny města Uherské Hradiště, která je prestižním oceněním občanů.

Hradiště chytře

2021-02-web-hradiste-chytre - kopie.jpg Uherské Hradiště se zařazuje do sítě chytrých měst. Novinky z této oblasti nabízí na novém internetovém portále www.hradistechytre.cz.

Za peníze půjčené od města si lidé opravují domy, byty i zahrady

aetrrzetzu.jpeg Celkem deseti dalším občanům schválilo zastupitelstvo města půjčky od města na opravy bydlení. Žádosti o výhodné úvěry na druhé pololetí roku si lidé budou moci podat v měsících dubnu a květnu.