2016  |  2015

Hasiči z Vések dostanou nový dopravní automobil

IMG_6986.JPG Dobrovolní hasiči z části města Uherské Hradiště-Vésky se na místa případných zásahů budou přepravovat novým autem. Vzhledem ke stáří, vysokému počtu najetých kilometrů a stále vyšším nákladům na opravy u starého dopravního vozidla se město Uherské Hradiště rozhodlo, že jednotce z Vések za takřka 1 milion korun koupí nové auto.

Vyhráli jsme krajský Zlatý erb 2021

20210921_132126.jpg Město Uherské Hradiště přivezlo další prestižní ocenění z krajského kola soutěže Zlatý erb. S projektem Hradiště chytře vyhrálo první místo v kategorii nejlepší elektronická služba a Smart city a postoupilo do celostátního kola soutěže.

Město připravuje další opravy chodníků

IMG_0808.JPG Plošné opravy chodníků čekají ještě v tomto roce několik míst v Uherském Hradišti. Druhou etapou bude pokračovat oprava chodníků na ulici Větrná, další opravy se dotknou části ulice Svatováclavská, chodníku podél Slovácké búdy ve Smetanových sadech a úseku chodníku v ulici Na Dědině ve Véskách. Opravy si vyžádají náklady převyšující 5 milionů korun.

V kraji zlato, v republice bronz. Uherské Hradiště opět boduje v třídění odpadů

DSC02124.JPG Po šesté v řadě se město Uherské Hradiště umístilo na nejvyšší příčce krajské soutěže „O keramickou popelnici“. Zároveň si město připsalo úspěch i v celostátní soutěži obcí v třídění odpadů „O Křišťálovou popelnici“, když se ve své kategorii umístilo mezi městy a obcemi z celé republiky na třetím místě.

V průzkumu Město pro byznys patří Uherskému Hradišti třetí příčka v celé republice

titulní strana.jpg Uherské Hradiště patří mezi tři podnikatelsky nejatraktivnější místa v republice. Napřed obhajoba prvního místa ve Zlínském kraji, teď v celorepublikovém srovnání třetí příčka. Řeč je o letošním výsledku průzkumu Město pro byznys, kde Uherské Hradiště zabodovalo jako nikdy před tím.

Strážníci mají nové záchranářské batohy

IMG20210902133022.jpg Nové batohy se zdravotnickým materiálem pořídila do svých služebních vozů Městská policie Uherské Hradiště. Ta poslední dobou evidovala vyšší počet oznámení situací se zraněním či zdravotní indispozicí osob.

Dotace města v roce 2021 přesahují 27 milionů korun

IMG_5340.JPG V roce 2021 rozdělilo město Uherské Hradiště na dotacích celkem 27,5 milionu korun. Žádosti o dotace na první pololetí příštího roku budou přijímány od 14. října do konce listopadu 2021.

S výhodným úvěrem z městského fondu si opraví bydlení další lidé

aetrrzetzu.jpeg Celkem 19 dalších občanů Uherského Hradiště si za celkovou částku takřka 7 milionů korun opraví své bydlení s úvěrem od radnice. Všichni, kteří si požádali o výhodné úvěry z městského Fondu rozvoje bydlení, splnili veškeré podmínky a zastupitelé jim k opravám dali zelenou.

Hradiště prožilo víkend ve víru vína a tance

DSC02406.JPG V pořadí osmnácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek se konalo v sobotu 11. a v neděli 12. září v Uherském Hradišti. Po loňské koronavirové pauze město opět zaplnili krojovaní ve slavnostním průvodu, představily se desítky vinařů, folklorních souborů a skupin, hudebních a tanečních těles i jarmarečníků a řemeslníků. Své brány otevřela také většina památek města, včetně těch, které jsou v průběhu roku běžně uzavřeny.

Uherské Hradiště má celostátní bronz v třídění odpadů

IMG_0187.jpg Obyvatelé Uherského Hradiště se ve třídění odpadu nemají za co stydět. Město si v soutěžích ve třídění odpadů každoročně vede dobře. A nyní Uherské Hradiště uspělo i v celostátní soutěži obcí v třídění odpadů „O Křišťálovou popelnici“, když se ve své kategorii (nad 5001 obyvatel) umístilo mezi obcemi z celé republiky na třetím místě. Vítěze ocenili zástupci Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., která je vyhlašovatelem soutěže, na slavnostním večeru v Hradci Králové v rámci konference Odpady a obce 2021.

Ceny Vladimíra Boučka rozdány novým držitelům

IMG_20210907_170047 - kopie.jpg Soňa Kölblová, která šije lidové kroje a historické kostýmy a řezbář Jiří Mahr, převzali dne 7. září z rukou představitelů města Uherské Hradiště Cenu Vladimíra Boučka. Čestné uznání si ze slavnostního předávání cen lidovým tvůrcům v Redutě odnesl Jiří Machaníček za celoživotní přínos v oboru práce se dřevem.

Pomoc podnikatelům schválena. Úleva na nájemném a restaurační zahrádky zdarma

IMG_4682.JPG Město Uherské Hradiště podpoří podnikatele, kteří utrpěli ztráty kvůli koronavirovým opatřením. A pomůže hned dvojím způsobem: podnikatelům, kteří mají nájmy v městských prostorách, pomůže město s nájmem 30 procentní slevou a za nájem restauračních zahrádek v Uherském Hradišti nezaplatí restauratéři za letošní rok ani korunu. Dne 6. září o tom rozhodli zastupitelé. Celková výše poskytnuté podpory činí 774 742 Kč.

Uherskohradišťská nemocnice dostane za boj s COVIDEM-19 Cenu města Uherské Hradiště

vstup_b02_nemocnice_UH_17-10-05.jpg Zastupitelstvo města Uherské Hradiště rozhodovalo dne 6. září o udělení nejprestižnějšího ocenění města. Cenu města Uherské Hradiště si však letos neodnese žádná konkrétní osoba. Za záchranu lidských životů a zdraví občanů a vynikající péči o nemocné v období mimořádné situace způsobené epidemií nemoci COVID-19 udělili zastupitelé Cenu města Uherské Hradiště za rok 2020 Uherskohradišťské nemocnici a.s.

Nový zastupitel města složil slib a ujal se své práce

IMG_3171.JPG K změně na postu zastupitele došlo v Zastupitelstvu města Uherské Hradiště. Na uvolněný mandát zastupitele města nastoupil Ing. Jaroslav Tarcala, který hned 6. září absolvoval zasedání zastupitelstva.

Nové informace k modernizaci teplárny v Mařaticích přinesly dva kulaté stoly

IMG_20210831_170013.jpg V úterý 31. srpna a ve středu 1. září se v uherskohradišťském Klubu kultury konaly veřejné diskuze o modernizaci teplárny v Mařaticích.