2016  |  2015

Další lidé si opraví bydlení díky výhodnému úvěru od města

Ulice - ilustr. foto.JPG Do oprav svého bydlení nebo třeba i zahrady se bude moci pustit pět dalších občanů Uherského Hradiště, město jim na opravy poskytne úvěr z Fondu rozvoje bydlení v celkovém objemu přes 1,6 milionu korun. S tímto úvěrem je možné si opravit nebo rekonstruovat dům nebo byt, upravit zahradu nebo rekreační objekt.

Na dotace schválilo letos město už přes 24 milionů korun

dotace města - sport.jpg Pro první pololetí roku 2023 rozdělilo město Uherské Hradiště na dotacích celkem 24, 084 milionů korun. Žádosti o dotace na druhé pololetí budou přijímány v měsících březnu až květnu.

Do práce, ale i do školy na kole. Přidáte se?

Do práce na kole.jpg Již nyní se můžete registrovat do Květnové výzvy Do práce na kole 2023. Opět můžete vyrazit do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem, ale také v kombinaci s MHD a zapojit se tak do motivační výzvy Do práce na kole. Registrace začíná již 1. února a potrvá do 30. dubna. Čím dřív se zaregistrujete, tím levnější startovné získáte a tím dřív obdržíte startovní balíček s tričkem, nebo nákrčníkem.

Radnice přijímá nominace na Cenu města za rok 2022

Cena města.jpg Uherskohradišťská radnice bude také letos vybírat osobnost, která by si zasloužila být oceněna Cenou města Uherské Hradiště. Návrhy na udělení Ceny města za rok 2022 je možné podávat již nyní.

Městská policie: nový kamerový bod v Mařaticích, značení kol i asistenti v ulicích

Městská policie.JPG Městská policie Uherské Hradiště chce městský kamerový dohlížecí systém rozšířit o další nový kamerový bod, a to na budově Hasičské zbrojnice na ulici 1. máje. V plánu má také pokračovat ve forenzním značení jízdních kol syntetickou DNA a prodloužit zaměstnání asistentů prevence kriminality o další rok. Na všechny tři projekty prevence kriminality počítá městská policie s účastí státního rozpočtu prostřednictvím dotace z Ministerstva vnitra ČR.

Po hasičích z Vések dostane nové auto také JSDH Uherské Hradiště

Hasičské auto.JPG Dobrovolní hasiči z centra města by se letos měli dočkat nového auta. Naposledy slavnostně přejímali před radnicí nový vůz jejich kolegové z Vések vloni v listopadu. Jednotka sboru dobrovolných hasičů Uherské Hradiště letos oslaví 150 let od svého založení.

Tříkrálová sbírka byla letos rekordní

Tříkrálová sbírka.JPG Přes tři a půl milionu na celém Uherskohradišťsku a z toho více než 762 tisíc korun v samotném Uherském Hradišti vybrali tříkráloví koledníci při letošním ročníku tradiční celostátní sbírky. Obě čísla jsou přitom rekordní, nikdy předtím se tolik nevykoledovalo.

Místní komise mají sloužit občanům, znáte tu svou?

Místní komise..JPG Místní komise jsou zřízeny k tomu, aby občanům pomáhaly řešit problémy v části města, ve které bydlí. Jsou poradními orgány rady města a působí v Jarošově, Mařaticích, Sadech, Véskách, Míkovicích, v Rybárnách a ve Štěpnicích, nově pak byla zřízena také Místní komise Východ. Prostřednictvím místních komisí jsou občané města zapojeni do spolurozhodování o dění ve městě, ale také o účelném vynakládání finančních prostředků.

Kino Hvězda čtvrté v republice za rok 2022

9 kino Hvězda.jpg Kino Hvězda v Uherském Hradišti se i nadále drží v samé špičce návštěvnosti za celou ČR v kategorii jednosálových kin. Za rok 2022 se tak s téměř 61 tisíci platícími diváky za filmová představení umístilo na 4. místě žebříčku kin. Celková návštěva kina Hvězda za nefilmové a jiné programy je přitom ještě o více než 7.000 diváků vyšší. Uherskohradišťské kino Hvězda se tak stabilně už druhou dekádu drží v TOP desítce návštěvnosti kin. V covidovém roce 2021 se dokonce umístilo na druhém místě.

Tobogánová věž v aquaparku projde rekonstrukcí

Exteriér_4.jpg Po 12 letech intenzivního nepřetržitého provozu přistupuje město Uherské Hradiště k plánované rekonstrukci tobogánové věže v aquaparku. Rekonstrukce za 22 milionů korun zahrnuje kompletní výměnu vnitřních povrchů tobogánové věže a dojezdu tobogánu a technologie vzduchotechniky.

Uherské Hradiště má svého prvního letošního občánka

první občánek roku 2023 - kopie.jpg Každý rok je napjatě očekáván příchod prvního občánka města Uherského Hradiště. Na toho letošního jsme si po Novém roce 2023 museli počkat dokonce několik dnů. Je jím Andreas Lipčík z Mařatic.

Tři králové na koních zahájili letošní sbírku

Tříkrálová sbírka 2023 (2).JPG Trojice vraných koní provezla při letošním zahájení Tříkrálové sbírky Kašpara, Melichara a Baltazara spolu s jejich doprovodem centrem Uherského Hradiště. Každoroční Tříkrálová sbírka oficiálně začala v Uherském Hradišti ve středu 4. ledna 2023.

V Uherském Hradišti se daň z nemovitých věcí letos nemění

Na základě informací z Finančního úřadu pro Zlínský kraj se koeficient velikosti obce, podle kterého se stanovuje výpočet daně z nemovitých věcí, v letošním roce měnit nebude. Finanční úřad město informoval, že prověřoval údaje o počtu obyvatel města v roce 2022 a dle zveřejněných údajů ČSÚ za měsíc březen byl počet obyvatel města větší jak 25 tisíc. Proto daň zůstane stejná jako dosud.

Lidé opět štědře přispěli do vánoční sbírky

předvánoční sbírka 2022 (1).jpg Otevření pokladničky, do které mohli letos o vánocích občané i návštěvníci města přispívat u dřevěného betlému na Masarykově náměstí, prozradilo vysokou částku – lidé na charitativní účely věnovali přes 60 tisíc korun. V letošním roce poputuje výtěžek sbírky azylovému domu pro ženy a matky s dětmi Petrklíč.

Aquapark v Uherském Hradišti přivítal už 4 miliony návštěvníků

Aquapark - 4 miliontý návštěvník 12. 12. 2022 (1).JPG Ve chvíle překvapení a malou slavnost se 12. prosince proměnil příchod skupiny 24 dětí s prvního stupně ZŠ UNESCO do uherskohradišťského aquaparku. Žáci se svými učitelkami se totiž stali jeho čtyřmiliontými návštěvníky.