2016  |  2015

Dotáhnout, nafoukat a vyrážíme na kolo

IMG_0099.JPG Přestože život v Uherském Hradišti na jaře ochromila nutná opatření omezující šíření koronaviru, cyklistická doprava stále patří k důležitým způsobům dopravy ve městě, která snižuje zátěž individuální automobilovou dopravou a podporuje zdravý životní styl. Cyklisté mohou nově využít servisní stojan, který stojí na začátku cyklostezky do Kunovského lesa.

Letos rozkvete na Velehradské třídě další pestrobarevný květinový záhon

IMG_2848.JPG S nebývalým ohlasem se v loňském roce setkala výsadba květinového záhonu mezi autobusovým nádražím a Velehradskou třídou, kde byla na ploše cca 500 m² vyseta směs trvalek a letniček. V letošním roce na tuto květinovou výzdobu naváže město vysazením dalšího záhonu, který bude lemovat část Velehradské třídy z protější strany této rušné komunikace, tj. v pásu zeleně mezi nájezdem a výjezdem na parkoviště v oblouku před sídlem Policie ČR.

Město Uherské Hradiště nařizuje nosit roušky nebo jiné ochranné pomůcky

IMG_2813.JPG Vážení občané, od středy 18. března 2020 až do odvolání bude platit nařízení města Uherské Hradiště o povinnosti nosit ochranné pomůcky ke snižování rizika dalšího rozšíření nákazy novým koronavirem.

V Uherském Hradišti dne 16. 3. 2020 už podruhé jednal krizový štáb

kuefg.jpg Krizový štáb důrazně doporučuje majitelům a provozovatelům obchodů, prodejen a provozoven, které jsou aktuálně otevřené, aby trvali na vstupu do obchodů a prodejen pouze v rouškách nebo jiných ochranných pomůckách. K nošení roušek už vyzvala občany také Uherskohradišťská nemocnice. Krizový štáb doporučí i starostům ostatních obcí ORP, aby na své občany apelovali v zodpovědném přístupu k nošení ochranných prostředků na veřejnosti.

Zemřela Dana Zátopková, čestná občanka města Uherské Hradiště

2765.jpg Olympijská vítězka a jedna z nejslavnějších osobností české sportovní historie, Dana Zátopková, zemřela dne 13. března 2020 v Praze ve věku 97 let. Čestné občanství města Uherské Hradiště bylo Daně Zátopkové uděleno dne 25. 8. 1992.

V Rybárnách jsou nové venkovní posilovací stroje

received_2527608607557920.jpeg Čtveřici posilovacích strojů pro veřejnost instalovalo město na konci loňského roku poblíž dětského hřiště v Rybárnách. Radnice chce tímto krokem nabídnout občanům všech generací možnost stále populárnějšího cvičení venku.

Nové vysílačky i čerpadla dostanou dobrovolní hasiči z Jarošova a Vések

IMG_6986.JPG Pro své jednotky dobrovolných hasičů z místních částí Jarošov a Vésky koupí město Uherské Hradiště v letošním roce nové radiostanice, a to ruční i do vozidla. Jarošovští hasiči dále mohou očekávat nové přenosné plovoucí čerpadlo, jejich kolegové z Vések elektrické přenosné kalové čerpadlo.

Vyhlašování nejlepších sportovců města za rok 2019 kralovaly atletky

IMG_4213.JPG Atletky Blanka Tomášková a Karolína Mitanová se, každá ve své věkové kategorii, staly vítězkami mezi nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2019. V kategorii sportovních kolektivů dosáhly na nejvyšší pozici volejbalistky - starší žákyně TJ Slovácká Slavia, přičemž tentýž kolektiv vyhrál také vloni. Trenérem roku se stal trenér atletiky Ivan Ressler.

Podpora obnovy historické architektury města Uherské Hradiště v I. pololetí roku 2020

Uherské Hradiště.jpg Další 2 objekty v Uherském Hradišti dostanou 100 tisícový příspěvek na svou obnovu. Zastupitelstvo města Uherské Hradiště schválilo dne 17. 2. 2020 poskytnutí účelových dotací z Fondu obnovy historické architektury.

Podpora rozvoje bydlení v I. pololetí 2020

oprava_domu1388944.jpeg Celkem 8 dalších občanů Uherského Hradiště si za celkovou částku přesahující 2 miliony korun opraví své bydlení s úvěrem od radnice. Úvěr, který poskytuje město Uherské Hradiště, slouží k opravám nebo rekonstrukcím domů či bytů, dá se však využít i k úpravě zahrady nebo rekreačního objektu.

Dva noví zastupitelé města složili slib a ujali se své práce

IMG_4178.png K změně na postech dvou zastupitelů došlo v Zastupitelstvu města Uherské Hradiště. Na uvolněné mandáty zastupitelů města nastoupili v minulých dnech Stanislav Zemek a Blanka Vyoralová. Své první zasedání zastupitelstva absolvovali 17. února 2020.

Kdo by měl dostat Cenu města Uherské Hradiště? Navrhněte!

_5MM7710_resize.jpg Pokud si myslíte, že máte ve svém okolí osobnost, která by si zasloužila být oceněna Cenou města Uherské Hradiště, máte jedinečnou příležitost. Navrhnout osobnosti totiž můžete také vy. Uherskohradišťská radnice už přijímá návrhy na udělení Ceny města za rok 2019.

Kdo povede Slovácké divadlo? Odpověď očekává město na jaře.

divadlo_l.jpg Výběrové řízení na ředitele Slováckého divadla vypsalo město Uherské Hradiště. Zájemci mohou své přihlášky podávat do konce března. Zda některý z nich uspěje, bude známo koncem měsíce května.

Pro velký zájem chtějí strážníci pokračovat ve značení kol pomocí syntetické DNA

IMG_2059.JPG Před 2 lety zavedli strážníci v Uherském Hradišti novou metodu prevence krádeží jízdních kol. Bicykly, ale třeba i invalidní vozíky občanů začali městští policisté značit forenzním značením - okem neviditelnou syntetickou DNA. Protože však byla drahá technologie do konce roku 2019 vyčerpána a na nové zájemce o označení kola by se letos již nedostalo, požádala městská policie znovu o dotaci.

Městská policie připevní na sportovní halu novou kameru.

IMG_8848.JPG S cílem lépe monitorovat zónu před Sportovní halou a kinem Hvězda, ale i část Smetanových sadů a prostor před restaurací Krček, chce letos Městská policie Uherské Hradiště rozšířit městský kamerový systém. Nová kamera přibude přímo na budovu Sportovní haly.