2016  |  2015

Výstava Okamžiky století zavítá do Uherského Hradiště

okamžiky století.jpeg Sto let našeho státu tak, jak je zachytili při své každodenní práci fotoreportéři ČTK, bude od 23. listopadu k vidění v Uherském Hradišti. Metropole Slovácka bude desátým a předposledním zastavením putovní výstavy Okamžiky století, kterou národní tisková agentura připravila k letošnímu výročí republiky i svým vlastním stým „narozeninám“. Na Mariánském náměstí bude k vidění do 11. prosince.

Nová sportovní aréna na sídlišti Východ je hotová, můžete ji vyzkoušet

Uherské Hradiště aréna hřiště Sadová (37).jpg Město Uherské Hradiště právě dokončilo obnovu hřiště na ulici Sadová v Mařaticích. Moderní multifunkční hřiště ve tvaru arény obsahuje dvě fotbalové branky s ochrannými panely, zabudovanými basketbalovými koši a výškově nastavitelnou sítí uprostřed herní plochy. Nový prostor o rozměrech 12x24 metrů, obehnaný mantinely, přinese možnosti sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých.

V Uherském Hradišti poprvé zasedalo nové zastupitelstvo

IMG_9853.JPG Dne 5. listopadu se v Uherském Hradišti konalo první, ustavující zasedání nového zastupitelstva města. Zastupitelé zvolili starostu města, místostarosty i členy rady města.

Na některých zastávkách MHD už stojí nové přístřešky, další zastávky vznikají

45208101_249121512401774_1821778599858929664_n.jpg Na čtyřech místech v městské části Jarošov město Uherské Hradiště v současné době ruší dosluhující plechové přístřešky a nahrazuje je novými. Přístřešek město postavilo také na zastávce u nemocnice. Ve městě ale zároveň vznikají také nové zastávky, hotová už je zastávka mezi nádražím ČD a budovou OSSZ, další město staví u tržnice.

Kříž v Cikánce v Sadech je opravený

101010005 – kopie.JPG S přispěním Programu na podporu obnovy a restaurování kulturních památek a památek místního významu Zlínského kraje byl opravený kříž situovaný u chodníku vedoucího z centra Sadů na Výšinu sv. Metoděje, poblíž ulice Větrné.

Město Uherské Hradiště oslavilo 100. výročí vzniku republiky

IMG_20181028_170326.jpg V den státního svátku Den vzniku samostatného československého státu 28. října uctili položením kytic k pomníku Obětem I. světové války na Komenského náměstí, spolu s veřejností, představitelé města Uherské Hradiště, členové rady a zastupitelstva města, zástupci Přípravného výboru bratrství Čechů a Slováků a České obce sokolské a další hosté.

V jezuitské koleji se opět bude bruslit, od Adventu až do Velikonoc!

_5MM0921_resize.jpg Nemusí mrznout, a přesto si lidé v Uherském Hradišti zabruslí pod širým nebem. Po loňské premiéře umělého kluziště na nádvoří bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí budou mít děti i dospělí příležitost zasportovat si na bruslích také letos. V prostorách Kolejního nádvoří bude kluziště umístěno od pátku 30. listopadu 2018 a demontováno až po skončení velikonočních svátků – tedy na jaře 2019.

Školy oslavily vznik republiky zasazením národního stromu

IMG_9608.JPG Lípu svobody společně zasadily v pátek 26. října 2018 na Komenského náměstí Základní škola UNESCO a Střední průmyslová škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště.

Na mařatickém hřbitově opět stojí Památník obětem světových válek

pomník.jpg K 100. výročí vzniku samostatného československého státu byl v prostorech hřbitova v Uherském Hradišti-Mařaticích obnoven památník obětem obou světových válek. Současný památník byl vztyčen jako pietní vzpomínka na všech 162 vojáků, Čechů, Chorvatů, Italů, Maďarů, Němců, Rakušanů, Rumunů, Rusů, Slováků, Srbů a Ukrajinců, pohřbených v letech 1914 –1945 dočasně nebo trvale ve vojenské i civilní části hřbitova.

Přijďte na slavnostní sázení Stromu svobody!

Strom svobody zasadí dne 25. října žáci MESIT střední školy, o.p.s., spolu se členy místní komise Mařatice. Akce se uskuteční v 15.00 hodin na ulici 1. máje v blízkosti sídliště Východ, nedaleko autobusové zastávky.

Krásná litinová kašna v secesním stylu je zpět na Zelném trhu

IMG_20181022_111414.jpg Posledních pár úprav na místě a kašna, která je dominantou odpočinkového prostoru s lavičkami na Zelném trhu, vypadá, jako by ji právě přivezli z výroby. Kašna ze svého místa dočasně zmizela v létě, aby se v těchto dnech vrátila opravená.

Ceny města Uherské Hradiště za rok 2017 předány!

_5MM0989_resize.jpg Historička Blanka Rašticová a folklorista, hudebník a dramaturg Jan Maděrič převzali dne 15. října 2018 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2017. Slavnostní předání cen ve Slováckém divadle bylo spojeno s připomínkou 100. výročí od vzniku samostatného Československa.

Koaliční dohoda je podepsána

IMG_2813.JPG V neděli 14. 10. 2018 v 18 hodin byla na radnici v Uherském Hradišti podepsána koaliční dohoda mezi politickými a volebními stranami a hnutími ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP 09, které byly pro volební období 2018-2022 zvoleny do Zastupitelstva města Uherské Hradiště.

Město zrekonstruuje dům č. p. 395 na Svatojiřském nábřeží

IMG_9104.JPG Nájemní dům s 8 městskými byty č.p. 395 na Svatojiřském nábřeží čeká příští rok celková rekonstrukce za více než 17 milionů korun.

Žákům ZŠ Za Alejí začaly sloužit nově opravené učebny

IMG_8924.JPG V nové učebně zeměpisu, přírodopisu, kmenové učebně Montessori a v žákovské kuchyňce se už začali učit žáci Základní školy Za Alejí. V letošním roce se modernizace učeben týká ZŠ Za Alejí a ZŠ UNESCO, v příštím roce přijdou na řadu základní školy na Větrné, v Mařaticích a v Jarošově. Celkové náklady na modernizaci učeben v ZŠ Za Alejí činily 7,8 milionu korun.