2016  |  2015

Ocenění nejlepších sportovců za rok 2018

_5MM5952_resize.jpg Atleti Jakub Kunt a Tomáš Habarta se ve svých kategoriích mezi jednotlivci stali nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2018. Mezi sportovními kolektivy zabodovaly na nejvyšší pozici starší žákyně - volejbalistky TJ Slovácká Slavia, přičemž trenér družstva, Petr Plaček, si navíc odnesl ocenění trenér roku. Vítězové byli vyhlášeni při tradičním Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2018, které se konalo v pátek 15. února ve Slováckém divadle.

Nominujte osobnosti na Cenu města Uherské Hradiště

_5MM1036_resize.jpg Domníváte se, že máte ve svém okolí osobnost, která by si zasloužila být oceněna Cenou města Uherské Hradiště? Uherskohradišťská radnice právě přijímá návrhy na udělení Ceny města za rok 2018. Osobnosti mohou na ocenění navrhovat fyzické i právnické osoby.

Hlasujte v soutěži o Rákosníčkovo hřiště v Uherském Hradišti

fb.JPG Začala soutěž o Rákosníčkovo hřiště. O tom, jestli společnosti LIDL postaví hřiště právě v Uherském Hradišti, rozhoduje veřejnost svými hlasy. Pro Uherské Hradiště je to jedinečná příležitost, letošní rok je totiž závěrečným ročníkem tohoto projektu. Soutěž probíhá celý únor až do 28. 2. 2019.

Uherské Hradiště je první v krajském kole soutěže Historické město roku

IMG_8066.JPG Uherské Hradiště bylo za Zlínský kraj nominováno do celostátní soutěže o titul Historické město roku 2018, přičemž postupuje z prvního místa v kraji. Titul již město jednou získalo, a to v roce 2012.

Dvě nové kamery a asistenti prevence kriminality v ulicích města

2.JPG Městská policie Uherské Hradiště chce v letošním roce realizovat dva projekty prevence kriminality s účastí státního rozpočtu prostřednictvím dotace z Ministerstva vnitra. První z projektů se týká rozšíření městského kamerového dohlížecího systému o dva nové kamerové body, druhý by měl přinést možnost zaměstnávat dva asistenty prevence kriminality po dobu dalších tří let.

Soutěž architektů nastíní, jak bude vypadat centrum Štěpnic

3100.jpg Město Uherské Hradiště chce využít možnosti získat dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj a vyhlásit urbanisticko-architektonickou ideovou soutěž, jejímž předmětem bude koncept ztvárnění a revitalizace centra obytného souboru Štěpnice.

Nominujte lidové tvůrce na Cenu Vladimíra Boučka

DSC_6980.jpg Podobně jako každý rok, také letos bude město Uherské Hradiště udělovat významným lidovým výrobcům Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti.

Internetová Encyklopedie města se rozšířila, přibyla archeologie

img0700.jpg Příznivce historie a zájemce o informace z oblasti archeologie potěší tvůrci internetové Encyklopedie města Uherské Hradiště. Encyklopedie byla rozšířena o další oblast, kterou je archeologie. Již nyní v ní najdete všechny významné pravěké a raně středověké archeologicky zkoumané lokality.

Památku Jana Palacha si v Uherském Hradišti připomněly desítky lidí

IMG_0907.JPG Tichou pietní vzpomínku uspořádalo v den 50. výročí sebeobětování Jana Palacha město Uherské Hradiště. Připomenout si památku Jana Palacha přišlo k morovému sloupu na Mariánském náměstí několik desítek lidí včetně zástupců města Uherské Hradiště.

Putovní výstava „Jsem pěstoun“ zavítá do Uherského Hradiště

pestouni_ilustr.jpg Výstava popisující příběhy jedenácti pěstounů rozličných profesí má motivovat další rodiny v péči o děti, o které se nemohou starat jejich vlastní rodiče, a pomoci získat pěstouny nové. Slavnostní zahájení výstavy s následnou besedou se uskuteční ve čtvrtek 7. února 2019 v 15 hodin.

Platby za odpady v roce 2019

odpady.jpg Vzhledem k tomu, že se blíží období, kdy jsou ve městě Uherském Hradišti aktuální platby za odpady, uvádíme několik zásadních informací k této problematice.

Tři králové vyrazili koledovat. Přijeli na koních a vedli s sebou velblouda.

IMG_0688.JPG Také v Uherském Hradišti už začala Tříkrálová sbírka Charity. Průvod vedený třemi králi na koních v pátek 4. ledna 2019 prošel městem až k radnici, kde koledníky přivítal starosta spolu s dalšími členy vedení města.

Prvním občánkem města Uherské Hradiště v roce 2019 je malá Leontýnka

IMG_0593.JPG S napětím je každý rok očekáván příchod prvního občánka města Uherského Hradiště. Na toho letošního – malou Leontýnku Chrástkovou, jsme si museli počkat až do druhého dne nového roku - Leontýnka se narodila ve středu 2. ledna 2019 v 10:40 hodin.

Předvánoční sbírka vynesla druhou nejvyšší částku v historii!

IMG-20181227-WA0005.jpg Přes 58 tisíc korun věnovali lidé v Uherském Hradišti do předvánoční, charitativně zaměřené veřejné sbírky, která je v Uherském Hradišti organizována městem již od roku 2003. Vybraná částka je druhou nejvyšší v historii sbírky.

Nenechejte vánoční stromky válet po městě, odvezeme je

vyh1.jpg Zanedlouho přijde období, kdy se lidé začnou zbavovat vánočních stromků. Prosíme, abyste po odstrojení stromků upřednostnili jejich uložení přímo do sběrného dvora na ulici Moravníky č. p. 905. Kdo nemá možnost použitý stromek dopravit přímo do sběrného dvora, ať jej umístí k nejbližšímu sběrnému místu odpadu (kontejnerová stání), odkud zajistí odvoz město Uherské Hradiště.