2016  |  2015

Veřejná sbírka na zmírnění následků v souvislosti s COVID-19

Sbírka-vizuál.JPG Město Uherské Hradiště vyhlašuje veřejnou sbírku za účelem zmírnění následků nouzového stavu na území města Uherské Hradiště v souvislosti s pandemií COVID-19 formou transparentního bankovního účtu. Sbírka potrvá až do 30. září 2020.

Zemřel František Hamada

František Hamada obdržel Cenu města Uherské Hradiště za rok 2012.JPG Ve věku 106 let odešel ve středu 22. července 2020 držitel Ceny města Uherské Hradiště, primáš František Hamada. Pan Hamada se zapsal do povědomí veřejnosti jako významná osobnost folklorního světa.

Zrušeno. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek letos nebudou

IMG_5964.JPG V souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace a po konzultaci s krajskými hygieniky přikročili pořadatelé ke zrušení osmnáctého pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek, připravovaného na sobotu 12. a neděli 13. září 2020 v Uherském Hradišti. Dny otevřených památek v rámci Dnů evropského dědictví zůstanou ve stejném termínu zachovány.

Příznivci skateboardingu a příbuzných sportů zajásají, skatepark v Uherském Hradišti dostal zelenou

Skate.jpg Nový skatepark vyroste v okrajové části areálu aquaparku v Uherském Hradišti. Záměrem města je vystavět vysoce kvalitní, moderní a bezpečný skatepark, který nebude vyžadovat nákladnou údržbu nebo časté opravy. Nepůjde přitom pouze o prostor pro jízdu na skateboardu, ale o multifunkční zařízení umožňující provozování dalších moderních sportů a volnočasových aktivit: skuterboarding (koloběžky), BMX kola či kolečkové a in-line brusle.

Městský zpravodaj Uherského Hradiště je v první desítce radničních listů v republice

IMG_20200716_091547.jpg Zpravodaj města Uherské Hradiště získal 9. místo v celostátním kole soutěže Radniční listy roku 2020. Kromě toho je druhým nejlepším radničním periodikem ve Zlínském kraji a v okrese Uherské Hradiště je dokonce prvním.

Cestovní ruch v Uherském Hradišti má příznivou bilanci

IMG_E1118.JPG Město Uherské Hradiště, přirozené centrum Slovácka, je velmi vyhledávaným místem pro trávení dovolené. Svědčí o tom mimo jiné údaje Městského informačního centra nebo také oficiální statistiky ČSÚ a rovněž pozitivní ohlasy turistů, kteří město navštívili.

V srpnu skončí nezisková kavárna Cafe 21

retggg.jpg Po čtyřech letech fungování ukončí svůj provoz komunitní kavárna Cafe 21, sídlící v historické budově bývalé Jezuitské koleje na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Za koncem známé a oblíbené kavárny, která pomáhala hednikepovaným, stojí pandemie koronaviru.

Velkoplošné opravy místních komunikací v Uherském Hradišti

IMG_6193.jpg Podobně jako každý rok v létě, také letos využije město Uherské Hradiště části období letních prázdnin pro opravy vybraných komunikací. Opravy budou zahájeny v průběhu srpna a potrvají do konce měsíce září.

Dětské hřiště na Mojmíru se změní v moderní, špičkově vybavenou plochu

hřiště Za Alejí.jpg Nové herní prvky i povrch udělají ze zastaralého dětského hřiště v ulici Za Alejí moderní a zajímavý prostor na hraní pro menší i větší děti. Hřiště se stane vhodným doplňkem právě rekonstruovaného sportovního areálu na sídlišti Mojmír, i když není součástí samotné revitalizace. Dětské hřiště bude zahrnovat tři zóny: workout hřiště, herní prvky pro školní děti a koutek pro nejmenší.

Hasiči z Jarošova a Vések dostali nové vybavení - čerpadla i vysílačky

IMG_6986.JPG Novými prostředky vybavilo jednotky dobrovolných hasičů z Vések a Jarošova město Uherské Hradiště s přispěním Zlínského kraje.

Uherské Hradiště pomůže podnikatelům s nájemným

Město Uherské Hradiště se zapojí do speciálního dotačního programu COVID – Nájemné, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v reakci na celosvětovou pandemii koronaviru.

Uherské Hradiště bude hostit premiéru výstavy ČTK s názvem Nežádoucí okamžiky

Nezadouci okamziky1.jpg Česká tisková kancelář (ČTK) ve spolupráci s městem Uherské Hradiště představí v srpnu v rámci Letní filmové školy (LFŠ) novou fotografickou výstavu, která se zaměří na manipulaci a cenzuru ve fotožurnalistice. Vernisáž se na Palackého náměstí uskuteční v pondělí 10. srpna, výstava potrvá až do konce září.

Město opravilo dvě ulice v Míkovicích – Radovy a Příkrá

IMG_4710.JPG Havarijní stav dvou na sebe navazujících ulic v Uherském Hradišti – Míkovicích si vyžádal rázný krok radnice – jejich kompletní rekonstrukci. Do oprav za 13,3 milionů se město pustilo v září loňského roku, práce byly dokončeny v červnu 2020. Obyvatelům přinesly komplexní rekonstrukci kanalizace, nový povrch vozovky, ale i zlepšený stav chodníků a nové veřejné osvětlení.

Městské informační centrum slaví 20 let

Foto MIC.jpg V úterý 30. června oslaví Městské informační centrum v Uherském Hradišti 20 let od svého založení. Z původně malé místnosti v podkroví se velmi brzy přestěhovalo do prostor na Masarykově náměstí a stalo se nejnavštěvovanějším informačním centrem regionu. Dnes se věnuje více než 110 000 návštěvníkům ročně. Mnohokrát bylo za svou činnost oceněno na regionální i celostátní úrovni a v cestovním ruchu Slovácka hraje významnou roli.

Změna provozu mateřských škol v období letních prázdnin

Prázdninový provoz mateřských škol zřizovaných městem Uherské Hradiště bude oproti předchozím letem rozšířený.