2016  |  2015

Povodňová komise ORP je v pohotovosti

121490724_840717130070563_4663013088532822228_n.jpg Ve středu 14. října se v ranních hodinách sešla povodňová komise ORP Uherské Hradiště v užším složení, následně pak odpoledne zasedala v plné sestavě.

V Uherském Hradišti zasedla povodňová komise ORP

IMG_5159.JPG Dnes ráno zasedla v Uherském Hradišti povodňová komise ORP Uherské Hradiště v užším složení, která projednávala aktuální stav v souvislosti s hydrometeorologickou situací v regionu.

Další komunikace ve městě dostaly nový povrch

IMG_5290.jpg V srpnu město slíbilo, že do konce měsíce září bude nový povrch u částí několika komunikací ve městě. Jako každý rok se radnice pustila do oprav povrchu silnic už během letních prázdnin, kdy je na komunikacích nejmenší provoz. Části ulic Za Olšávkou, Školní, Svatováclavská a náměstí republiky jsou nyní jako nové.

Město opravilo ulici Za Kovárnou v Sadech

IMG_5472.JPG Dlouhodobě nevyhovující stav ulice Za Kovárnou v uherskohradišťských Sadech se změnil. Místní obyvatelé již mají k dispozici nově opravenou komunikaci a chodníky, nové bude i veřejné osvětlení. Náklady na opravy, které se uskutečnily od letošního května do září, činily 8,4 milionu korun.

Se začátkem nouzového stavu zasedal v Uherském Hradišti krizový štáb

IMG_9223.JPG Krizový štáb ORP Uherské Hradiště zasedl v souladu se zákonem v první den nouzového stavu, který vyhlásila Vláda ČR pro území celé České republiky od 5. října na dobu 30 dnů, přičemž současně do 18. října omezila hromadné akce, provoz služeb i škol.

Město plánuje plošné opravy chodníků na Východě a v Míkovicích

IMG_20200911_073044.jpg Opravených chodníků se ještě letos na podzim dočkají obyvatelé sídliště Východ, kteří využívají chodník podél ulice Větrná od Sadů, dále obyvatelé ulice B. B. Buchlovana a Lomená. V plánu je také oprava dalšího úseku chodníku v ulici Na Příkopě v Míkovicích. Opravy těchto chodníků si vyžádají celkové náklady 4,2 milionu korun.

Výtěžek letošní vánoční sbírky připadne Akropolisu a PAHOPu

_5MM8547_resize.jpg Město Uherské Hradiště pořádá každým rokem v předvánočním období charitativně zaměřenou veřejnou sbírku, a to již od roku 2003. Je již tradicí, že peníze, které se ve sbírce vyberou, připadnou některému ze sociálních zařízení či spolku nebo organizaci, které pečují o děti a mládež. V letošním roce se sbírka uskuteční pro Akropolis a zdravotní ústav paliativní a hospicové péče PAHOP.

Metropolitní síť města bude rozšířena o další optickou trasu

srgrggg.jpeg V rámci zkvalitnění služeb občanům vypsalo město Uherské Hradiště veřejnou zakázku na zřízení optické trasy na sídliště Východ a ke hřbitovu. Stávající trasa bude osazena kabelem s optickými vlákny, kterými se nejrychlejším způsobem přenáší digitální informace. V budoucnu bude proto možné připojit zájmové objekty města podél této trasy a také v koncových lokalitách metropolitní sítě a opustit bezdrátová připojení, která v některých lokalitách město používá.

Nový defibrilátor věnovalo město uherskohradišťským hasičům

IMG_5453.JPG Defibrilátor LIFEPAK 1000 v hodnotě takřka 50 tisíc korun předal dne 30. září v obřadní síni radnice řediteli Územního odboru Uherské Hradiště HZS Zlínského kraje plk. Ing. Jaroslavu Olbertovi starosta města Stanislav Blaha. O nákupu defibrilátoru pro profesionální hasiče rozhodli v září zastupitelé města.

Město vymění povrch u dvou parkovišť ve Štěpnicích tak, aby propouštěl vodu

IMG_20200924_130451.jpg Dvě kapacitní parkoviště na sídlišti Štěpnice se změní, nepropustný povrch parkovacích ploch v ulicích Zahradní a Štěpnická přebuduje město na propustný, čímž se vytvoří podmínky k zadržování vody v daném místě.

Město rozdělilo první peníze na pomoc podnikatelům, kteří utrpěli ztráty kvůli nouzovému stavu

penize 2.jpg Rada města Uherské Hradiště schválila dne 24. září 2020 přidělení podpory 62 subjektům ze 4 milionové dotace, která je určena podnikatelům postiženým důsledky první vlny koronaviru. O zbylých 8 žádostech o podporu bude v říjnu rozhodovat zastupitelstvo města. Dohromady jde o rozdělení částky 1,6 milionu korun.

Lidoví tvůrci a řemeslníci už mají Ceny Vladimíra Boučka i krajské tituly Mistr tradiční rukodělné výroby

00.jpg Kovář Vítězslav Bobčík z Podolí a Leoš Křižka z Březolup, který pracuje s přírodními pletivy, převzali dne 21. září z rukou představitelů města Uherské Hradiště Cenu Vladimíra Boučka. Čestné uznání si ze slavnostního předávání cen lidovým tvůrcům v Redutě odnesl Josef Míšek z Hluku za šití krojových součástek.

Regenerace sídliště 28. října vydobyla Uherskému Hradišti uznání v soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2019

DSC00302-3000.jpg Město Uherské Hradiště získalo čestné uznání v soutěži Stavba roku 2019 Zlínského kraje za loňskou regeneraci sídliště 28. října. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se konalo 15. září na zámku v Holešově.

Město do konce roku kompletně zrekonstruuje další dvě dětská hřiště

DH Na Hraničkách 1.PNG Uherské Hradiště se v říjnu pustí do kompletní modernizace dvou dětských hřišť. Obnovou projdou hřiště v ulici Na Hraničkách v Mařaticích a v Zahradní ulici ve Štěpnicích. Kromě toho se do konce roku dočkají doplnění nových herních prvků ještě další čtyři hřiště ve městě.

Cena města Uherské Hradiště připadne herci, lékařce a akademickému sochaři

_5MM1036_resize.jpg Další významné osobnosti města Uherské Hradiště se opět po roce dočkaly nejprestižnějšího ocenění udělovaného městem Uherské Hradiště. Cenu města Uherské Hradiště udělili zastupitelé dne 7. září 2020 herci Vladimíru Doskočilovi, lékařce Evě Dokoupilové a akademickému sochaři Jindřichu Martinákovi.