Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

V bioodpadu jsou často věci, které tam nepatří

bio obrazek.jpg Občané Uherského Hradiště mají možnost zbavovat se bioodpadu jeho vhozením do hnědých popelnic. Často však do bioodpadu spolu s odpadem vhazují také plastové obaly a jiné nevhodné materiály. Třídění takto znehodnocovaného materiálu je poměrně náročné, provádí se speciální technikou a je finančně nákladné.

 

Kino Hvězda druhé v celé ČR za rok 2021

LFS18_08.jpg Akreditované výsledky tržeb a počtu diváků za rok 2021 dovolily Kinu Hvězda v Uherském Hradišti vystoupat až na senzační 2. místo v celé ČR v kategorii jednosálových kin. Kino Hvězda vloni uvedlo 164 filmů a celkem 616 představení, které vidělo 32 849 diváků.

 

Vloni se opět narodilo více dětí, ani svateb kvůli koronaviru neubylo

newbo.jpg Rostoucí trend porodnosti v Uherském Hradišti zaznamenali jak místní porodníci v Uherskohradišťské nemocnici, tak také matrika městského úřadu. Ani počet svateb nezaznamenal v koronavirem ovlivněném loňském roce úbytek.

 

Město zrevitalizuje ulice Prostřední a Mlýnská

IMG_4681.JPG Frekventovanou ulici Prostřední, která v centru Uherského Hradiště tvoří hlavní spojnici mezi centrálním Masarykovým a Mariánským náměstím, město letos opraví. Investiční akce, která začne v dubnu a potrvá až do konce srpna, zahrnuje také opravu povrchu v přilehlé ulici Mlýnská. Náklady na revitalizaci obou ulic dosáhnou takřka 20 milionů korun.

 

Nominujte lidové tvůrce na Cenu Vladimíra Boučka

strih.jpg Podobně jako každý rok, také v roce 2022 bude město Uherské Hradiště udělovat významným lidovým výrobcům Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti.

 

Výtěžek předvánoční sbírky poslouží v terapeutických dílnách Diakonie

IMG_6619.JPG Oficiální předání výtěžku veřejné předvánoční sbírky, při které na sklonku roku 2021 věnovali občané Uherského Hradiště na dobročinné účely skoro 55,5 tisíce korun, se uskutečnilo v úterý 4. ledna v obřadní síni radnice. Z rukou starosty města Stanislava Blahy si certifikát s výtěžkem sbírky převzala zástupkyně Diakonie ČCE – střediska CESTA Michaela Bobková.

 

První letošní občánek města se narodil 2. ledna

1.JPG Zatímco první letošní novorozené miminko narozené v Uherskohradišťské nemocnici, malá Karolínka z Halenkovic, si pospíšilo a na svět přišlo hned na Nový rok 4 hodiny po půlnoci, první občánek města Uherské Hradiště roku 2022, malý Alois, na sebe nechal čekat až do dopoledních hodin 2. ledna.

 

Tři králové projeli městem na koních, koledování potrvá až do 16. ledna

1.JPG V Uherském Hradišti v pondělí 3. ledna 2022 oficiálně začala Tříkrálová sbírka. Na rozdíl od loňska, kdy se kvůli koronaviru koledovalo víceméně virtuálně, se letos opět skupinky koledníků ke dveřím domácností vypravují osobně.

 

Předvánoční sbírka opět vynesla úctyhodnou částku

1.jpg 55 a půl tisíce korun věnovali lidé v Uherském Hradišti do předvánoční, charitativně zaměřené veřejné sbírky, kterou město organizuje nepřetržitě již 18 let. V letošním roce je výtěžek sbírky určen pro uherskohradišťskou Diakonii ČCE – středisko CESTA.

 

Autobusové zastávky na Sokolovské ulici jsou hotové

3.jpg Město Uherské Hradiště dokončilo stavbu dvou protilehlých zastávek v blízkosti kruhové křižovatky na ulici Sokolovská. Stavba je již zkolaudována a aktuálně je v běhu legislativní proces zařazení zastávek do systému veřejné dopravy. Autobusy začnou na zastávkách s názvem Studentské náměstí zastavovat po novém roce.

 

Tři králové po roční odmlce opět přijdou osobně

IMG_4080.JPG Již tradičně mohou tisíce lidí v Uherském Hradišti zahájit nový rok dobrým skutkem, s Novým rokem začne Tříkrálová sbírka. Na rozdíl od loňska, kdy se kvůli koronaviru koledovalo víceméně virtuálně, by se letos opět skupinky koledníků měly ke dveřím domácností opět vydat osobně.

 

Uherskohradišťská záchranka má nové terénní auto pro zásah u mimořádných událostí

1.1.jpg Nový speciální vůz IVECO Daily, primárně určený pro zásah u mimořádných událostí jako jsou nehody autobusů či živelní katastrofy, převzali v pátek 17. prosince záchranáři v Uherském Hradišti. Po záchrance ve Zlíně a Kroměříži, je uherskohradišťská záchranná služba již třetí ve Zlínském kraji, která podobný speciálně vybavený vůz vlastní.

 

Rozhodnuto: teplo a elektřina se budou vyrábět z plynu a komunálního odpadu

UH - CTZ  03.jpg Teplárna v městské části Mařatice má schválený plán modernizace. Zastupitelstvo města Uherské Hradiště na svém zasedání dne 29. listopadu stanovilo jako nejvýhodnější způsob zajišťování výroby tepelné a elektrické energie společností CTZ s.r.o. po roce 2024 výstavbu plynových kotlů, kogeneračních jednotek a zařízení na energetické využití směsných a velkoobjemových komunálních odpadů. Podmínkou je však přihlášení ZEVO do jurisdikce zákona o integrované prevenci a omezování znečištění (IPPC). Tuto modernizaci následně 9. prosince schválila také valná hromada společnosti CTZ s.r.o., která teplárnu provozuje a ve které město Uherské Hradiště vlastní podíl ve výši 49,04 %.

 

Stavebně historický průzkum dostal nový kabát

shpuh.jpg Mapová aplikace Stavebně historický průzkum, která je dostupná i na webu města Uherské Hradiště, nabízí své nové zpracování. To přináší nové možnosti pohledu na původní data, přibyla rovněž možnost zobrazovat v mapě mobiliář - drobné umělecké objekty a také místa s odkazem na Encyklopedii města Uherské Hradiště.

 

Uherské Hradiště třídilo elektrozařízení nejlépe v kraji

1.jpg Občané města Uherské Hradiště si mohou pogratulovat k dalšímu prvenství ve třídění odpadů, tentokrát vysloužilého elektrozařízení. Za vytřídění takřka 200 tun elektroodpadu v loňském roce město přivezlo ve středu 9. prosince prvenství a odměnu 20 tisíc korun z předávání ocenění ve třídění vysloužilých elektrozařízení pro města a obce Zlínského kraje. Soutěže jsou již tradiční součástí popularizačních aktivit na podporu třídění odpadů a předcházení jejich vzniku a jsou společnou aktivitou kraje a kolektivních systémů ASEKOL a ELEKTROWIN.