2016  |  2015

Nominujte lidové tvůrce na Cenu Vladimíra Boučka

DSC_3313.jpg Podobně jako každý rok, také v roce 2020 bude město Uherské Hradiště udělovat významným lidovým výrobcům Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti.

Na vánočním jarmarku budou vratné kelímky a hrnky

DSC09724.JPG Město Uherské Hradiště na letošním adventním trhu a při všech předvánočních akcích na Masarykově náměstí poprvé zavádí vratný systém kelímků a hrnků. Ten bude spuštěn již od slavnostního rozsvěcení vánočního stromu, tedy od 29. 11. 2019 a bude fungovat po celou dobu jarmarku, ve všech prodejních stáncích, kde se budou prodávat nápoje.

Prostory centrální části Míkovic dostaly nový vzhled

DSCN6138.JPG Příklad dobré spolupráce mezi městem a jednotlivými místními komisemi dokazuje nedávná investiční akce v Uherském Hradišti - Míkovicích. Z prostředků svěřených radnicí místní komisi se podařilo upravit prostředí centra nejvýchodnější části města.

Ceník za parkování v Uherském Hradišti přinese od ledna změny

IMG_5575.JPG Od nového roku 2020 se změní některé parametry parkování v Uherském Hradišti. Bude upraveno zvýhodněné parkování za první půl hodinu, dojde ke změně u předplacených karet na záchytných parkovištích a sjednotí se pravidla pro rezidentní parkovací karty ve III. a IV. zóně. Benefit je připraven pro majitele elektromobilů. Radnice tím reaguje zejména na podněty od občanů k současnému nastavení regulace statické dopravy, od kterého se odvíjí také chování řidičů. Upravený ceník za stání silničních motorových vozidel na místních komunikacích vejde v platnost od 1. ledna 2020.

Regenerace prostor na sídlišti 28. října

DSC00302.JPG Město Uherské Hradiště dokončilo druhou etapou regenerace sídliště 28. října. Stavební práce za 16,4 milionů spočívaly zejména v revitalizaci prostranství mezi panelovými domy a v rekonstrukci uličního prostoru.

Město rozšířilo sběrná místa o nádoby na kov

DSCN6148.JPG Uherské Hradiště se dlouhodobě snaží s ohledem na životní prostředí maximalizovat množství vytříděného využitelného odpadu z odpadu směsného. V první polovině listopadu proto byly napříč celým městem umístěny šedé nádoby na kov.

Hradišťské informační centrum je i letos nejoblíbenějším ve Zlínském kraji

IMG_5521.JPG Informační centrum v Uherském Hradišti obhájilo první místo v anketě „Oblíbené turistické informační centrum roku 2019“ a stalo se po roce opět nejoblíbenějším v celém Zlínském kraji.

Vyznamenání starosty za hrdinský čin při hromadné dopravní nehodě

IMG_3765.JPG Vyprošťovali a ošetřovali zraněné, nyní uherskohradišťští hrdinové z D1 dostali vyznamenání starosty města.

Ředitel Michal Zetel ve Slováckém divadle končí

Foto-Michal-Zetel.jpg Slovácké divadlo vedl 5 let, nyní Michal Zetel oznámil, že na postu ředitele skončí. Divadlo opustí 31. srpna 2020, do té doby musí město najít jeho nástupce. Na post ředitele Slováckého divadla vypíše město výběrové řízení.

Uherské Hradiště bude v květnu hostit fotbalové EURO vinařů

IMG_0754.jpg Město Uherské Hradiště bude hostit finálové zápasy evropského fotbalového šampionátu vinařů VINO EURO 2020. Ten se na Moravě uskuteční ve dnech 19. až 23. května 2020. V předvečer losování šampionátu, které se uskutečnilo na svátek svatého Martina, si prezidenti osmi vinařských fotbalových federací prohlédli Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, kde v sobotu 23. května 2020 zvedne vítěz nad hlavu pohár pro nejúspěšnější vinařský tým Evropy.

Vyznamenání starosty převzal bývalý starosta z partnerského města Mayen

IMG_9824.jpg Rolf Schumacher v pátek 8. 11. 2019 převzal na radnici v Mayenu z rukou Stanislava Blahy vyznamenání starosty města Uherské Hradiště.

Sametová revoluce v Uherském Hradišti

1.jpg Slovácké muzeum v Uherském Hradišti ve spolupráci s městem Uherské Hradiště připravuje výstavu Sametová revoluce v Uherském Hradišti, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu 2019 ve velkém sále hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech. Je určena nejen těm, kteří listopadové a prosincové události roku 1989 sami prožili, ale především těm, kteří je mohou znát pouze z vyprávění svých rodičů a prarodičů.

Opět se můžete těšit na veřejné bruslení na umělém povrchu

IMG_0857.JPG Na nádvoří bývalé Jezuitské koleje bude letos opět v provozu umělé kluziště pro veřejnost. Zahájení provozu je plánováno na pátek 29. listopadu.

Atleti odhalili pamětní desku Květoslavovi Tichavskému

IMG_3580.JPG Pamětní desku Květoslavovi Tichavskému (3. 6. 1950 – 4. 12. 2018), dlouholetému závodníkovi, trenérovi a předsedovi oddílu uherskohradišťské atletiky, bývalému starostovi města, odhalil v sobotu 2. listopadu na Městském atletickém stadionu Dany Zátopkové atletický klub AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

Dárci krve si na radnici převzali ocenění

IMG_3496.JPG Další slavnostní předávání ocenění bezpříspěvkovým dárcům krve se uskutečnilo dne 31. října v obřadní síni na radnici v Uherském Hradišti.