2016  |  2015

Město chce zatočit s černými skládkami

černá skládka.jpg Město Uherské Hradiště se na svém území dlouhodobě potýká s černými skládkami. V poslední době se situace mírně zklidnila, stále však není ideální. Několik kontejnerových stání v místech, kde problém s ukládáním odpadu přetrvává, začala radnice monitorovat. Padly tisícové pokuty a situace se lepší. Město připravuje podzimní svoz odpadu.

Zvýhodněné parkování pro rezidenty ze Štěpnic nabízí Uherskohradišťská nemocnice ve spolupráci s městem

IMG_1729.JPG Až tři desítky parkovacích míst poskytne od 1. října Uherskohradišťská nemocnice rezidentům ze sídliště Štěpnice. Ve všední dny tak budou moci obyvatelé Štěpnic využít parkovací stání na parkovišti před areálem nemocnice, a to v době od 15.00 do 7.00 hodin ráno. O víkendu a o státních svátcích zde bude držitelům parkovacích karet umožněno parkovat neomezeně.

Město poskytne dotace na obnovu historické architektury

M. Malinovského - kopie.jpg Ve dvou případech půjdou peníze na opravy domů, v jednom případě na obnovu kamenného obelisku. Dotace z programu Podpora obnovy historické architektury města Uherské Hradiště poskytuje město Uherské Hradiště dvakrát ročně.

Hradiště se protančilo víkendem

DSC03763.JPG V pořadí devatenácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek se konalo v sobotu 10. a v neděli 11. září v Uherském Hradišti. V sobotu prošel městem slavnostní průvod krojovaných, představily se desítky vinařů, folklorních souborů a skupin, hudebních a tanečních těles i jarmarečníků a řemeslníků. Své brány otevřela také většina památek města, včetně těch, které jsou v průběhu roku běžně uzavřeny.

Další lidé si opraví bydlení s výhodným úvěrem od města

oprava_domu1388944.jpeg Poskytnutí dalších úvěrů z Fondu rozvoje bydlení schválili 5. září zastupitelé města. 16 žadatelů tak dosáhne na úvěry od města v celkovém objemu 7 milionů korun, použít je mohou na opravy a rekonstrukce bydlení.

Dětské hřiště ve Smetanových sadech se změnilo v moderní oázu her pro děti každého věku

IMG_7241.JPG Město Uherské Hradiště otevřelo zmodernizované dětské hřiště ve Smetanových sadech. Oblíbené a hojně využívané dětské hřiště prodělalo komplexní proměnu. Na místě zastaralých herních prvků ze dřeva vyrostly nové, moderní a materiálově odolné atrakce pro děti všech věkových skupin.

Dotace města v roce 2022

5321.jpg Přes 31 milionu korun rozdělilo v letošním roce na dotacích město Uherské Hradiště. Oproti loňskému roku je to o 3,6 milionu korun víc. Žádosti o dotace na první pololetí příštího roku budou přijímány od 13. října do 29. listopadu.

Dobrovolní hasiči z Mařatic dostali nové vysílačky a vícevrstvé zásahové oděvy

nové oděvy.jpg Město Uherské Hradiště pokračuje v obměně a modernizaci vybavení jednotek sboru dobrovolných hasičů, které zřizuje. V návaznosti na modernizaci vybavení jednotek z Jarošova, Vések a Míkovic v minulých letech obdržela letos další nové vybavení také jednotka z Mařatic.

Uherské Hradiště sníží daň z nemovitosti

IMG_2813.JPG Od nového roku 2023 budou lidé v Uherském Hradišti platit méně na daních z nemovitosti, dohromady jim tak v peněženkách zůstane zhruba o 5,6 milionu korun ročně více. Změní se totiž koeficient velikosti obce, podle kterého se výpočet daně z nemovitosti stanovuje. Oproti dřívějšku bude nižší a na celém území města stejný.

Květinová socha ženy v kroji ozdobila náměstí

IMG_9671.JPG Kovaná socha v ženském lidovém kroji od uměleckého kováře Vítězslava Bobčíka ozdobila jen pár dnů před tradičními Slováckými slavnostmi vína a otevřených památek jeden z koutů Masarykova náměstí v Uherském Hradišti. Dílo s názvem "Mařaťanka" má vzdát hold všem, kteří v dnešní době dodržují tradice, nosí s hrdostí kroj, rozvíjí tradiční řemesla a chrání odkazy našich předků.

Cena města Uherské Hradiště zná své nové nositele

_5MM1036_resize.jpg Zastupitelstvo města Uherské Hradiště opět po roce rozhodovalo dne 5. září o udělení Ceny města Uherské Hradiště. Nejprestižnější ocenění města letos převezmou folkloristka Štěpánka Tománková a zkušební pilot Stanislav Sklenář.

Obchvat Jarošova a most přes Moravu k dálnici D55 jsou na obzoru

qertttt.jpg Zastupitelé města Uherské Hradiště dne 5. září schválili, aby se Uherské Hradiště připojilo k deklaraci mezi Zlínským krajem a městy Uherské Hradiště a Staré Město o společném postupu na přípravě obchvatu obou měst, a sice směrem od Jarošova přes řeku Moravu kolem Starého Města na obchvat k přivaděči na dálnici D55.

Přijďte se podívat, jak vidí děti z partnerských měst svůj domov

Tady_jsem_doma1.jpg Výstava vítězných prací z mezinárodní výtvarné soutěže pro partnerská města s názvem Tady jsem doma je až do konce měsíce září k vidění v kavárně kina Hvězda v Uherském Hradišti.

Uherské Hradiště se opět po roce ocitne ve víru oslav vína, tance a památek

DSC02387.JPG Uherské Hradiště se chystá na další pokračování největší lidové oslavy vína a folkloru na Uherskohradišťsku. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek se budou letos spolu s průvodem krojovaných či jarmarkem a akcemi v rámci Dnů evropského dědictví konat v sobotu 10. a v neděli 11. září.

Rekonstrukce věznice se opět přiblížila, probíhá architektonická soutěž

IMG_8061.JPG Plánovaná rekonstrukce bývalé věznice v Uherském Hradišti se v uplynulých měsících výrazně posunula a nabrala jasnější kontury. Zejména pokud jde o vypsání architektonicko-urbanistické projektové soutěže, kterou vyhlásil v průběhu srpna správce komplexu, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Návrhy do architektonické soutěže na rekonstrukci areálu bývalé věznice je možné podávat do 4. listopadu 2022. Výsledky soutěže ukážou komplexní návrhy architektů na stavební obnovu tohoto památkově chráněného areálu v městské památkové zóně Uherského Hradiště.