2016  |  2015

Vloni se v Uherskohradišťské nemocnici narodilo 1 511 dětí, na radnici se noví občánci města budou vítat hned, jak to půjde

newbo.jpg Porodnice Uherskohradišťské nemocnice se může pochlubit dalším rekordem, v loňském roce tam přišlo na svět 1 511 dětí, tedy o 23 více než v roce 2019. Rostoucí trend zaznamenává Uherskohradišťská nemocnice posledních šest let. Nových občánků Uherského Hradiště se vloni narodilo 214.

Předání výtěžku předvánoční sbírky

IMG_5503.JPG Slavnostní předání výtěžku veřejné předvánoční sbírky, při které na sklonku roku 2020 věnovali občané Uherského Hradiště na dobročinné účely skoro 60 tisíc korun, se uskutečnilo v pátek 8. ledna v obřadní síni radnice. Z rukou starosty města Stanislava Blahy si certifikáty s výtěžkem sbírky převzaly zástupkyně zdravotního ústavu PAHOP a spolku Akropolis.

Nominujte lidové tvůrce na Cenu Vladimíra Boučka

00.jpg Podobně jako každý rok, také v roce 2021 bude město Uherské Hradiště udělovat významným lidovým výrobcům Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti.

Opravujeme lavičky v centru města

_20_2769.jpg Koncem minulého roku byla zahájena oprava všech 24 laviček na Mariánském náměstí. V průběhu měsíce února se potom postupně začnou opravovat lavičky na Masarykově náměstí a na závěr i na Zelném trhu.

První letošní občánek Uherského Hradiště na sebe dal pár dní čekat

1.obcanek_Nela .JPG V Uherském Hradišti je hezkým zvykem, že město každoročně slavnostně přivítá svého prvního občánka – tedy první dítě s trvalým pobytem v Uherském Hradišti narozené v tom kterém roce v místní porodnici.

Zastávka Smetanovy sady už je v provozu

IMG_20201119_082646.jpg Novou zastávku autobusu s přístřeškem pro cestující postavilo město Uherské Hradiště na třídě Maršála Malinovského u parku Smetanovy sady. Zastávka s přístřeškem, autobusový záliv na silnici a opravené přilehlé chodníky byly dokončeny a zkolaudovány na konci roku 2020, nyní již je zastávka uvedena do provozu. Vybudování zastávky přišlo město na 3,5 milionu korun.

Sbírka sečtena, lidé byli štědří i v době koronaviru

133761980_1580556925462764_57275315127140934_n.jpg Nejen do pokladničky u tradičního dřevěného betlému na Masarykově náměstí, ale také do dalších dvou, v Uherskohradišťské nemocnici a v budově městského úřadu, věnovali lidé letos před Vánocemi vysokou částku - skoro 60 tisíc korun.

Čtěte pozorně, MHD čeká od nového roku 2021 několik změn

IMG_0192.JPG Město Uherské Hradiště přistupuje od nového roku 2021 k některým změnám v městské hromadné dopravě. Ruší se linka číslo 1, kterou z velké části nahradí autobusy příměstské dopravy. Zároveň vzniká nová linka č. 9. Dočasné úpravy nastávají v oblasti časových jízdenek. V průběhu roku pak bude zavedena nová dopravní karta na autobus i vlak.

Páteřní chodník skrze Smetanovy sady se dočká rekonstrukce

IMG_20201215_111142.jpg Chodník, který vede od Kina Mír k ulici U Stadionu a protíná celý park Smetanovy sady, chce město v první polovině roku 2021 opravit. Akce si vyžádá náklady skoro 6 milionu korun.

Parkování na Komenského náměstí a v části ulice Svatováclavská se v roce 2021 změní

IMG_20201214_140528.jpg Současnou půlhodinu parkování zdarma na Komenského náměstí a v části Svatováclavské ulice nahradí možnost parkovat v těchto místech po celý den, parkování ale bude zpoplatněno stejně, jak je tomu jinde v centru města. Město rovněž v příštím roce chystá novinku v podobě zavedení elektronických předplacených parkovacích karet.

Ředitel Slováckého divadla Jaroslav Bartoš odstoupil ze své funkce

divadlo_l.jpg Ředitel příspěvkové organizace města Slovácké divadlo, Ing. Jaroslav Bartoš, oznámil, že ke dni 10. 12. 2020 odstupuje ze své funkce. Rada města Uherské Hradiště vzala oznámení Jaroslava Bartoše na vědomí. Město Uherské Hradiště vypíše v roce 2021 na obsazení funkce ředitele Slováckého divadla nové výběrové řízení.

Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2021

zrzrkk.jpg Jedním z hlavních bodů posledního zasedání zastupitelstva v roce 2020 dne 7. 12. bylo schválení rozpočtu města.

Město Uherské Hradiště vydává nový územní plán

územní plán.jpg Město Uherské Hradiště má po pětileté přípravě nový Územní plán Uherské Hradiště. Jeho pořízení schválilo zastupitelstvo města v prosinci 2015. Vznik celé územně plánovací dokumentace přišel město na 986 tisíc korun, přičemž byl hrazen z dotace fondů EU.

Vánoční jarmark v Uherském Hradišti začne v sobotu 12. prosince

IMG_0617.JPG Tradiční vánoční jarmark v Uherském Hradišti na Masarykově náměstí se letos uskuteční od 12. do 22. prosince. Zároveň budou otevřeny také celodřevěné stánky, které lemují plochu náměstí. Oproti jiným letům bude ale prodej na jarmarku i ve stáncích omezen podle aktuálně platných hygienických a bezpečnostních opatření.

Dětská hřiště v ulicích Na Hraničkách a Zahradní jsou jako nová

IMG_5985.jpg Obnova dětských hřišť v ulicích Na Hraničkách v Mařaticích a Zahradní ve Štěpnicích je u konce. Obě hřiště tak mohou opět ožít dětskými hrami a jásotem.